Gururluyum, her taraftarımız gibi. 1 ay içinde futbol A takımımız koyusuna açığına bakmadan sarı kardeşleri tarumar etti yani öz Türkçesi ile dağıttı… Adalet dağıttı. Adaleti olmayan endüstriye ders verdi tabi anlayana. Ne demişti Beşiktaş kulubü depremzede takımları ile olan maçlar yapılmamış sayılsın puan alınmasın. 40 yıl önceki uygulamalar değişti dünyada fubolda, basketbolda kaç tane böyle uygulama var diye de ekledi. Ama ne yaptı sistem ve avaneleri,  kardeşim puan silme falan yok kazanılmış kazanılmıştır bundan sonra da 3 puanlar hediye. Son 2 aydır ligin pisliğini çıkartan her birinin yaptığı maçlarda iğrençlikleri doruğa ulaştıran iki camia da bu uygulama karşısında birbirlerinin kucağında oturarak destek verdiler. Buna karşılık şanlı camiamız, sıfır puana karşı çıkan kardeşlere alın size sıfır puan şamarını yapıştırdı... Şimdi ben tam yazamıyorum da bu satırlarda ''Sıfır öyle değil böyle olur, oynadığınız topunuzun hatta topunuzun'' ile bağladılar cümleyi… Neredeyse şampiyonluk kadar hele hele bunların birinin alacağı ucube başarının çok üstünde bir sonuçtur bu. Emeği geçen herkesin eline, koluna, ayağına, beynine, yüreğine sağlık tekrar tekrar teşekkürler. Şimdi ne halleri varsa görsünler. 

Gururluyum, çünkü bugün 3 Mayıs... 5 sene önceki olaylı kupa maçının, sistemin çocuklarının yanında politikacıların da baskısı ile tekrar edilmesine karşı durduğumuz bu şerefsizliğin önünde eğilmediğimiz günün yıl dönümü. Hani geçen sene hakem abilerine çekilen operasyondan sonra maça çıkmayarak onlara destek atan delikanlı Mete'nin maçı durdurup, iptal ettikten sonra tıpış tıpış sahalara çıkarıldığı gün bugün. Fikret Orman'ı sevenlerden biri değilim ama 5 sene önce bugün itibari ile aldığı aksiyonu tekrar tekrar hatırlayıp kendilerine takdir ve teşekkürü iletmeyi borç biliyorum. 

Son olarak bence bizim için lig bitti bitecek... Bir iki maç kaldı... Bazıları yukarıyı düşlerken ben hala üçüncülük konusunda dikkatli olmamız gerektiğinin altını çizeyim. Maç fazlası ile Adana Demirspor'un 8 puan üzerindeyiz. Yani 5 puan gibi kabul edelim. Onların evine gideceğimizi düşünürsek bu hafta Antalya maçında hata yapmamamız gerekiyor. Başka bir takım tarafından takip ediliyor olsa idik bu kadar düşünmeye gerek yoktu ama hem kadro kaliteleri hem de başkanının bağlantıları ADS'yi önemli bir tehdit olarak hala önümüzde tutuyor. Seneye özellikle Konfederasyon kupasında önemli bir başarı hedefleyebiliriz bu yüzden 3.lük hedef konsantrasyonun şakaya gelir tarafı olmamalı. Futbolun kukuletalı sistem çocuklarından yıllar boyu çok kazık yediğim için onların sene sonu itibari ile bizi sarıların birinden minimum 6 puan (olası itirazımızın önünü kesmek için) uzakta tutacaklarını düşünmekten kendimi alamıyorum... Yoksa normal yönetilen bir ortamda bizim takımımız bu seneyi 80 puan ile tamamlar 1 aydır kedi fare yaptığımız her iki sari da o puana mümkün değil ulaşamaz.. Ama bu kalitedeki insanların yönettiği bu düzende hayalden öte kalmaz bu senaryo…