Beşiktaş, "Bırakmam Seni Türkiyem" kampanyası kapsamında Atletico Madrid ile yaptığı ve 2-0 kazandığı dostluk maçında toplanan gelir deprem bölgesinde okul olacak. 

Habertürk Spor'a konuşan Beşiktaş Asbaşkanı Serhan Çetinsaya, Atletico Madrid maçıyla ilgili "Atletico maçında toplam giriş 24 bin oldu. Bir okulluk da bağış toplandı. Böyle etkinliklerle 2023-2024 eğitim sezonuna kadar 4-5 okulu Milli Eğitim'e teslim etmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

"BÖYLE ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK"

Çetinsaya, böyle organizasyonların devam edeceğini belirterek şunları söyledi: "'Bırakmam Seni Türkiyem' kampanyası ile depremzedeler için okul yapmayı amaçladık. Beşiktaş'ın eğitim konusundaki vizyonu ve misyonundan yola çıktık. Milli Eğitim Bakanlığı ile bir protokol yaptık. Deprem bölgesindeki çeşitli yerlerinde okullarımızı yapacağız. Şu an ilk 3 yerdeki okulun malzeme siparişlerini bitirdik. Bu kapsamda vatandaşlarımız banka hesapları yoluyla nakdi yardımlarda bulunabiliyorlar. Bunun dışında Atletico maçı gibi organizasyonlarımız devam edecek. Bunun gibi aktivitelerle okullara bağış oranını artırmak istiyoruz. Böylece okul sayısı da çoğalacak."

Kaynak: Habertürk