Süleyman Oktay;

Beşiktaş Dünya Kupası arasından sonra ligde iyi futbol oynamak isteyecektir. Puanları toplayarak şu an için puan farkı olarak arada Fenerbahçe ile fark olmasına rağmen şampiyonluk yarışından kopmayarak yukarılarda olmak isteyecektir.

Şenol Güneş Beşiktaş futbol takımını taraftarlarının heyecan duyacağı birtakım haline getirmek için çaba sarf ediyor ve bu ara dönemde takımla birlekte geçirdiği zaman itibariyle bunu yapabileceğini düşünüyorum.

Ara transfer dönemine kadar oynanan maçlarda takım içinde aksayan bölgeler belli olacak bu mevkiler belli olduktan sonra Beşiktaş bul bölgelere transfer yapacaktır. Şu an için görünen ve söylenen stoper, sol bek, orta saha için ön libero, kesici iyi bir defansif orta saha gerekiyor gibi görünüyor. Bunlar ara transfer dönemine kadar Beşiktaş adına görünen şeyler olacak.

Bu arada hiç ummadığımız futbolculardan oluşacak performanslar takımın işleyişine etki yapar, takım halinde iyi futbola dönüşür ve bu da futbolcu transferine gerek bırakmaz ama her iyi oyuna rağmen bir iki tane oyuncu transferi olacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada transfer için ismi geçen futbolcular var, bunlardan adını sıkça duyduğumuz mesela Caner var. Caner’in birkaç sene önce Beşiktaş’ta oynadığı, daha genç ve enerjik, üretken olduğu dönemlerde bile Caner’i şahsen bir bek olarak hiçbir zaman düşünmedim. Adı Türkiye’nin en iyi beki olarak geçtiği zaman bile bir bek olarak bakmadım çünkü  Caner’in bek olarak defansif özellikleri benim gözümde  “sıfır” ofans futbolu çok düşündüğü için asli görevi bek bölgesini ihmal ediyor, yaptığı 10 asiste rağmen o bölgeden 15 tane o bölgeden gol yediriyor ve yaptığı asistlerin hiçbir kıymeti kalmıyor.

Yaptığı asistlere baktığımızda 18 içine gözü kapalı asistler, sert ortalar, kendi bölgesinin her yerinden orta yaptığından bu takımın oyun kurmasına da engel oluyor.

Bu tür oyun anlayışına sahip futbolcuların takım oyununa katkısı olmaz,onun için transferde daha akılcı düşünülmeli. 

Zajc’ın Beşiktaş adına katkı yapacak bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.

Şu ana Şenol Güneş gibi işini iyi yapan bir teknik direktör olduğu gerçeğiyle kaldığı yerden yeniden başlayacak Süper lig döneminde Beşiktaş’tan ümitliyim başarılı olacağını düşünüyorum.

Puan farkına rağmen ortaya koyacağı mücadele ile yakalayacağı galibiyetler serisiyle yeni başlangıçta önemli faktör olacaktır.

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ