Bonservisinin yüzde 50'si Beşiktaş'ta bulunan Gedson Fernandes için Avrupa'nın önemli ekiplerinden teklifler olduğu iddia ediliyor. Buna karşın Beşiktaş, Gedson'a verilecek bonservis ücretinin yarısı Benfica'ya gideceği için oyuncuyu elden çıkarmaya yanaşmıyor.

Gedson Fernandes'i takımda tutmak istediklerini belirten Beşiktaşlı yetkililere, Gedson'un bonservisinin tamamının alınabilme ihtimalini sorduk.

Duhuliye.com'un Beşiktaşlı yetkililerden edindiği bilgiye göre, Gedson'un bonservisinin yüzde 50'sini 6,5 milyon Euro'ya alan Beşiktaş yönetiminin bonservisin kalan yarısını da almak için Benfica ile bir rakam belirlemediği, sözleşmede böyle bir maddenin bulunmadığı öğrenildi. Buna göre Beşiktaş'ın, Gedson'un bonservisinin kalan yüzde 50'lik kısmı için Portekiz ekibi Benfica ile yeniden masaya oturması gerekecek.

Benfica ile böyle bir görüşmenin yapılıp yapılmayacağı konusunda ise, oyuncuyu takip eden ve değerinin daha da yükseleceğini düşünen Benfica yönetiminin, Gedson Fernandes'in bonservisini ellerinde tutmak istedikleri, Beşiktaş'ın bu talebine olumsuz yanıt verdikleri bilgisine ulaşıldı.

Duhuliye.com ÖZEL HABER