Önder Özen;

Beşiktaş'ta konuşulan şu oyuncu bundan oynamıyormuş, bu oyuncu böyle yapmış gibi konular çok konuşuldu, bunlar hep zarar veren unsurlar. Beşiktaş'ta zaman zaman bu oluyor, anlamakta zorlanıyorum, kulüp ve takım zarar görüyor.

Takım odaklanmada çok zorlanıyor. 

Takımın, kulübün o kadar çok odağını bir yere toplamaya ihtiyacı var ki ve odağı dağıtacak unsur da var seçim var. Bir yönetim gidiyor, yeni bir yönetim gelecek, o yönetimin kim olacağı belli değil, iki tane aday var. 

İki farklı profil var, odak zaen kayabilir. Şimdi Samsun deplasmanı var, şampiyonluk iddiası gitmiş ve toparlaması gerekiyor. Bu yüzden Samsun'dan kazanarak dönmesi gerekiyor hemen arkasından derbi var.

O bir festival onu ayrı düşüneceksiniz. 

Samsun'da işi görmenin yollarından bir tanesi odağın buraya tekrar toplanabilmesi çünkü kadro tam değil eksikler var ve ilginç bir şekilde bu eşleşmenin şöyle bir sıkıntısı var Samsun takımını Pendikspor maçında izledim Beşiktaş için zor olacağını düşünüyorum şundan dolayı; çok inatçı savunma yaptılar. Beşiktaş'ın hücumla çözebileceği bir maç bu ve Samsunspor karşılık vermeden bekleyebilir bir süre dolayısıyle Beşiktaş'ın yaratıcılığını göstermek zorunda kalacağı, yüksek tempoya çıkmak zorunda kalacağı, kapalı bir savunmayı aşmay açalışacağı ve ara ara çok hızlı çıkacak bir takımı durdurmaya çalışacağı bir maç oynayacak. O yüzden Beşiktaş odağını maça toplamalı artık...