Mustafa Demirtaş;

Rapid Wien alt yapısından yetişmiş 19 yaşındaki Enes Tepecik, bu sezon Rapid Wien'in ikinci takımında alt ligde oynadı. 

Bu oyuncu ile ilgili neden Beşiktaş ilgilendi? potansiyeli nedir? Beşiktaş uzun zamandır Ghezzal tarzı bir genç yetenek aradığını biliyoruz. Hasiç böyle bir proje idi, alt yapıdan İlhan Delibaş, geçen sezonlarda Elayis Tavşan adı geçmişti. Bu sezonda Ghezzal'in nasıl döneceğini bilmiyoruz. Çok güçlü dönmez ise benzer bir tarz üst düzey profil alacaktır Beşiktaş ama aynı şekilde Türk oyuncu bulunması potansiyeli bu tarz bir Türk oyuncu yetiştiriyor olması Beşiktaş için, bence mantıklı bir proje.

Bu proje için doğru isim bulamadı bugüne kadar Beşiktaş. 

Enes Tepecik 19 yaşında bir oyuncu, üç mevkiide oynayabiliyor. Hücum oyuncusu aslında, ikinci forvet oynayabiliyor, Ghezzal tarzı üçlü bir savunmanın sağ önünde, sol ayaklı bir oyuncu, topla içeri kat edebilen, kilit pas, şut atmaya çalışan, adam eksilten bir oyuncu. 

Üçlü orta sahanın içlerinde oyanayabilme özelliğine sahip. Komple bir hücumcu, hücum orta sahası, kenar oyuncusu özelliklerine sahip. En ideal tarzı üçlü forvet hattının sağ önündeki oyuncusu, orada oyun kurucusu, adam eksiltme özelliğiyle dengeyi bozabilecek profile sahip. 

Dripling becerisine sahip olması ise önemli özelliklerinden birisi.

Yüzü kendi kalesine dönük iken, top kontrolüyle birlikte rakip kaleye dönebiliyor ve bu zaman kazandıran bir özellik. Top saklama becerisi yüksek. 

Pas zamanlaması, topu ayağından çıkarma zamanlaması, yaşından dolayı topla oynamayı fazla seviyor, dripling özelliğinde bunu sürdürdüğünde ise rakip müdahalesiyle karşılaşabiliyor o yüzden topla veda zamanını ayarlama yönünde kendini geliştirmeli. Pas atmada isabet eksikliği var ama pas atma mantığı doğru fakat isabet sorunu var bu da kendini geliştirerek üstesinden gelebileceği bir özellik. 

Şut konusunda da tıpkı pas atma konusunda olduğu gibi benzer özelliği var. Özel oyuncu golleri atabilme özelliğine sahip. Eksik taraflarını giderip, fizik anlamda kuvvetli olduğu zaman bu ona artı değer katacaktır. 

Beşiktaş adına Türk oyuncu statüsünde sağ önde oynatabileceği gelecek vaad eden bir proje olabilir. Kupa maçlarında, lig maçlarının belli dakikalarında değerlendirilerek gelişimi sağlanabilir.