Gerçekten merak ediyorum bu sorunun cevabını. 1987’de 1993’de 2004’de 2018’de ne olduğunu merak ettiğim gibi. Hadi oralara gitmeyelim unutuldu onlar biz 2021’de kalalım.Beşiktaş o sene haramilere karşı savaş vermis ve sonunda çifte kupalı zafer elde etmiştiyi tekrar etmeme gerek yok o kadar da balık hafızalı değilizdir herhalde. Peki ne oldu o muhteşem zaferin ardından ? Pardon pardon muhteşem zafere giderken ne olmuştu sahi? Ligi sırtına almış götüren Abubakar bir anda takımı bırakmıştı hatırladınız herhalde. Şimdi şimdi düşünüyorum neden ikna edilmedi bu kardeş o zaman oynamaya. Tamam biz sana 6 veremeyiz bu bir, cebimizde akrep var ve hala sakatlığına tam emin değiliz o yüzden 3 de verip 3 sene uzatamıyoruz bu da iki ama madem senin Allahın para al şu 500 ü bitir kardeşim sezonu sonrasında buluruz bir bahane sen yoluna ben yoluma deriz gibi bir yaklaşım neden yapılmadı ya da yapılamadı? Peki sonrasında zorla, boyun farkı ile diğer tüm oyuncuların desteği ile şampiyon olundu da ne oldu?

Hoca ile bir sonraki sezona 1 hafta kala anlaşıldı mı? O zaman harika zannettiğimiz meğerse yalandan olan oyuncular kadroya doldurulmadı mı? Bana kimse Bats, Alex, Pjanic ne büyük isimlerdi demesin çünkü değillermiş. Bugün biri Arap yarım adasında biri Brezilya ikinci ligde biri de Fenerde 5. Santrafor pozisyonunda. Bunları ben 1 sene sonra görebilirim de alan o zaman görecek. Yani hoca olayı 2 ay sallandığı gibi transfer de yapılmamış. Yazık Sergen Yalçın da kanmış bizim gibi, iyi kadro kuruldu zannetmiş. Peki ona rağmen lige iyi başlanmış maçlar güle oynaya kazanılırken gelmiş mi ADS maçı. Bu arada hala 2021 yılındayız dikkat çekerim. Ardından en şeker ŞL grubundaki rezalet başladı mı? Peki hatırlayalım kaç futbolcu sakatlık sebebi ile maçlara çıkmadı? 12 miydi 13 müydü? Şimdi bu şanssızlık ile açıklanabilir mi? 40 senedir kendimi bilerek maç seyrediyorum böyle bir sakat ordusuna rastlamadım. Hiç bir inandırıcılığı yok bence o günlerin. Peki 1 sene önceki takımı muhteşem oynatan Sergen Yalçın neden takıma sahip çıkamıyorum minvalinde bir açıklama yapma gereği duydu? Yahu biri çıksın söylesin 2021 yılında ne başladı bu kulüpte, kim başlattı?

Bakın TFF başkanı senin kafanı masaya vuruyor. Hakemler kendilerine karşı yapılan operasyonda bir tek seni sorumlu tutuyor saha içi dışı kuyunu kazıyor. Rakip sahada dayak yiyorsun cezayı sen alıyorsun. O maçın hakemi Trabzon’a sefer görev emrine veriliyor gidip orada da Antep’e operasyon çekiyor. Milli takıma hiç bir oyuncun alınmadığı gibi sakatlananın yerine adam alınırken dahi hakeden futbolcunun yerine mesaj verir gibi 1 hafta önce seni hastanelik eden MKE’nin topçusu alınıyor. Sahadaki kıyımlar soy kırımların ötesinde. Açıkça görülüyor ki Beşiktaş bir saldırı altında. Peki gerçekten neler oluyor? Kim biliyor? Bu saldırıların dışardan geldiğini düşünüyoruz tabi de kişi belirtmeden yazıyorum içerde de bir hıyanet mi var? Taraftardan düşman çıkartanlar, kendilerine muhalif olanı tü kaka ilan edip hain diyenler, antrenör üzerinden taraftarı bölenler başarılı buluyorlar mı kendilerini acaba? Sahiden ne oldu, 2021’de ne yaşandı yada yaşatılıyor bu kulube? Kim cevap verecek bu sorulara? Sergen Yalçın? Abubakar? Murat Şahin? Eski, yeni yöneticiler? Başkan? Kim? Böyle bir durum normal mi sayın yetkili kişiler? Sahi bu kadar taraftar ile dalga mı geçiyorsunuz? Bakın Ali Koç geçen Mart ayında başladı konuşmaya. 2023’de bizi şampiyon yapacaksınıza getirdi.  Cumhuriyeti sahiplendi. Kendi 100. yılı gibi anlattı. Şimdi takımı sahanın içinde dışında şıkır şıkır işliyor, pamuklara sarılıp arkadan itiliyor? Trabzon aynen geçen seneki desteğe sahip. Gs’nin başkan ve yeni yönetimi kimler tarafından kuruldu az çok biliniyor arkaları sağlam. Peki Beşiktaş? Bu camianın, bu taraftarın üzerinden nasıl bir oyun kim tarafından planlanıyor? Bilen var mı? Duyan var mı? 

Neyse uzatmadan bitireyim..Zaten 30 küsur tane soru işaretli yazı mı olur?  Gerçi Beşiktaş isen, 100 de olur 500 de olur 2021 adet de olur.. Ama birine cevap vereni verebileni vermek isteyeni o cesareti olanı kısacası yeri geldi mi ben yetkiliyim diyen delikanlıyı (cinsiyet içermez) ara ki bulasın..