Ogün Şahinoğlu;
CSKA Moskova'da mesela sol stoper, sol bek, orta sahanın solu, ön libero buralarda oynuyor. Milli takıma gidiyor forvet oynuyor, kanat ve on numara oynuyor. 

Çok yönlü bir oyuncu Şenol Güneş onu sezon içerisinde joker olarak kullanacak belki performansına bağlı ilk 11 oyuncusu olabilir. Hazır geldi zaten öyle bir problemi de yok bu sezonki Beşiktaş transferlerinin problemi hazır olmamaları. 

Özellikle Rebic, Amartey ve Onana...

Bu üç oyuncu kamp görmedi bireysel olarak çalışanlardı çünkü boşta olan oyunculardı...

Hazırlık süreci bu oyuncularda aksıyor, geç oluyor.

Rashica'yı hemen 11'e yazabilirsiniz  mesela Kiev maçına 11'e yazabilirsiniz. Chamberlain'in biraz daha zamana ihtiyacı var, Pendikspor maçında sonradan oyuna girdi böyle olumlu işler yaptı zaman zaman fiziksel olarak o eksikliklerini kapattığı zaman takıma faydalı olur.

Bahtiyar için CSKA, Kazak futbolcu diye bir ön yargı var, şöyle söyleyeyim geçen sene Atalanta'nın ilgilendiği, transfer gündemine gelen, İtalyan basınında da yer almış. İsimsiz gelmiş ama birçok işler yapmış futbolcular gördük unutmayalım. 

Amartey şimdi stoper oynuyor yarın sağ bek oynar.

Rashica sol, sağ orta hepsini oynayabilir.

Yerli denkleminde şunu söyleyeceğim; Mert Günok, Salih Uçan ve Cenk Tosun taşıdı geçen sezon bu üç oyuncu sağlıklı bir şekilde sezonun sonuna kadar devam ettiği için o oyun aynı istikrarda devam etti yani o denklemden iki oyuncu çıkarın bakalım yerine geçen sezon kimi koyacaktınız bir Tayfur'u, bir de her zamanki gibi Necip Uysal'ı...

Mevcutta Beşiktaş iki tane daha transfer yapacak, bir tane hem kanat hem on numara oynayabilen bir oyuncu profiline yoğunlaşılıyor onun dışında birde olmaz ise olmaz sağ stoper.

Beşiktaş'ta iç transferde önemli geçen sezon başarıları ortada. Mert, Salih ve Cenk'in geçen sezon toplam aldıkları ücret 27 milyon TL idi . Cenk Tosun başarısıyla 18 milyonTL'ye çıktı. Salih 8 buçuk milyon TL mevcut devam edeni bir iki ay önce görüşüldüğünde 18 milyon TL telafuz edildi kendisine kabul etmedi. 

Cenk Tosun 1.5 milyon Euro'nu TL olarak karşılığını istiyor.