Josef de Souza tarzında bir önlibero arayışında olan siyah-beyazlıların gündemindeki yıldızlar şu şekilde:

LUIS CHAVEZ

Beşiktaş'ın gündemine gelen ilk isim Luis Chavez oldu. 27 yaşındaki orta saha bu sezon Meksika ekibi Pachuca'da 42 resmi maçta forma şansı buldu. Luis Chavez bu karşılaşmalarda 3 gol ve 5 asist üretti.

Pachuca altyapısında futbola başlayan Luis Chavez daha sonra genç yaşta Tijuana'nın yolunu tuttu. Pachuca, Luis Chavez'i 2019-2020 sezonunda yeniden kadrosuna dahil etti. 27 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri 8 milyon euro ve Meksika ekibiyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2025'te sona erecek. Tecrübeli orta saha, Meksika Milli Takımı'nda 13 maçta 1 gol atma başarısı gösterdi. Luis Chavez'in sözleşmesindeki serbest kalma bedelinin 6 milyon euro olduğu öğrenildi.

MARTIN HONGLA

Şenol Güneş yönetimindeki siyah-beyazlıların gündemindeki bir diğer isim Martin Hongla. Kamerunlu oyuncu bu sezon kiralık olarak oynadığı Real Valladolid formasını 24 mücadelede giydi ve herhangi bir skor katkısı üretemedi. 25 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri 3 milyon 500 bin euro.

Nkufo Akademi'de futbola başlayan Martin Hongla daha sonra Granada, Barcelona, Recre Granada, Karpaty, Royal Antwerp ve Hellas Verona'da forma giydi. Martin Hongla'nın Hellas Verona ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026'da sona erecek. Kamerunlu oyuncu milli takımda 21 maçta oynadı.

BATISTA MENDY

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki bir diğer yıldızın Batista Mendy olduğu öne sürüldü. Fransız oyuncu bu sezon Angers formasını 35 resmi müsabakada giydi. Batista Mendy'nin Ligue 1 ekibiyle olan sözleşmesi 30 Haziran 2024'te sona erecek. Fransız oyuncunun güncel piyasa değeri 3 milyon euro.

Nantes altyapısında yetişen 23 yaşındaki oyuncu, 2021-2022 sezonunda bedelsiz olarak Angers'e imza attı.

WILMAR BARRIOS

Beşiktaş'ın transfer gündemindeki bir diğer önliberonun Wilmar Barrios olduğu kaydedildi. 29 yaşındaki oyuncu bu sezon 28 resmi müsabakada forma şansı buldu. Kolombiyalı oyuncu bu mücadelelerde 1 gol ile 2 asist üretti.

Zenit ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026'da sona erecek Wilmar Barrios'un güncel piyasa değeri 20 milyon euro. Kolombiya Milli Takımı'nda 53 maçta oynayan tecrübeli orta saha 1 gol attı. Tolima altyapısında yetişen Wilmar Barrios, Boca Juniors'ta da oynadı.