Depremlerde evleri yıkılan ve kış koşullarına karşı mücadele veren depremzedelerin yanında olan 4 büyükler, çocuk, kadın ve erkek mont, bere, eldiven, sweatshirt, yağmurluk, atkı ve battaniye gibi ürünleri deprem bölgesine gönderdi

Trabzonspor'un yardım kampanyası çerçevesinde, Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde hazırlanan, giyim malzemelerinin yanında uyku tulumu ve su gibi yaşam malzemelerini taşıyan 2 TIR, Malatya’da bulunan AFAD yardım aktarma merkezine ulaşmak üzere yola çıktı.

TRABZONSPOR GENEL SEKRETERİ SAĞIROĞLU: BİRLİKTELİK GÜNÜ

Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, "Millet olarak bunun altından kalkacağımıza inanıyoruz. Tüm milletimizin taşın altına elini koymasını diliyoruz. Şu an birliktelik günü. Trabzonspor olarak da ihtiyaç olan bölgelere malzemeleri göndermek üzere tırlarımız yola çıkıyor. İnşallah herkese örnek olur, bütün yaraları tedavi ederiz" diye konuştu.

Fenerbahçe ve Galatasaray tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında toplanan yardım malzemelerini taşıyan TIR'lar deprem bölgelerine ulaşmak üzere yola çıktı.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Nef Stadyumu’ndaki yardım kabul noktasına geldi. Depremden etkilenen vatandaşlara taziye dileklerini ileten Başkan Dursun Özbek, "Galatasaray olarak bu yaraları sarmak için her şeyi yapacağız. Milletimize geçmiş olsun diyorum.” açıklamasını yaptı.

BEŞİKTAŞ'TAN DEPREM BÖLGESİNE 40 İŞ MAKİNESİ

Yardım çalışmalarını sürdüren Beşiktaş ise yardım malzemelerinin yanı sıra Ahmet Nur Çebi'nin katkılarıyla deprem bölgesine 40 adet iş makinesi gönderildiğini açıkladı.

Öte yandan Vodafone Park'ta sadece siyah-beyazlı taraftarların değil, birçok futbolseverin yardımda bulunduğu öğrenildi. Deprem bölgelerine gönderilmek üzere başta battaniye, çadır içi soba, uyku tulumu, cep ısıtıcısı, termal içlik, polar, kışlık bot, bebek maması olmak üzere bir çok hijyen malzemeleri toplandı.