Türkiye’deki deprem felaketi sonrası tüm ülkede seferberlik ilan edildi. Ezeli rakipler deprem bölgesine en iyi şekilde destek olmak için ortak hareket ederken Türk sporunun 4 devi, afetzedeler için ortak bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

4 BÜYÜKLER SEFERBER OLDU

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor... Türk sporunun devleri, diğer kulüpler gibi felaketin yaşanmasının hemen ardından harekete geçti. Afetzedelere yardım elini uzatmak için adeta seferber olundu. Yeri geldi, ezeli rakipler deprem bölgesine en iyi şekilde destek olmak için ortak hareket etti. Türk sporunun 4 devi, afetzedeler için ortak bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı.

ORTAK FORMA PLANI

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Kulüpler Birliği toplantısında ortak bir forma tasarlayıp satışa sunma planını masaya yatırdı. Bu özel formadan elde edilecek tüm gelirin, depremden etkilenen vatandaşlarımız için kullanılacağı belirtildi.

BEŞİKTAŞ'IN DESTEĞİ SÜRÜYOR

Beşiktaş, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasarlara neden olan depremlerin ardından başlatılan yardım kampanyası için toplanan malzemeleri afet bölgelerine göndermeye devam ediyor. Vodafone Park’taki yardım toplama çalışmalarına birçok vatandaş da destek veriyor. Onlarca tırlık yardım malzemesini depremden etkilenen bölgelere ulaştıran Siyah Beyazlılar, taraftar ve vatandaşların destekleriyle yardıma muhtaç insanların imdadına yetişiyor. Dün kulübün resmi internet sitesinden bir bilgilendirme mesajı yayınlandı.

'YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ'

Bildiride, “Depremin neden olduğu yaraları hep birlikte saracağız. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçları günden güne değişiklik arz etmektedir. Yardımların afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik olması büyük öneme sahiptir. Vodafone Park Deprem Yardım Merkezi’nin ihtiyaç malzemeleri kabul etmeye devam ettiğini hatırlatır, güncel listeyi bilgilerinize sunarız: Bebek maması, biberon, maske (FFP-2 / FFP-3), yanık kremi, işçi eldiveni, nevresim takımı, havlu, kadın pedi, uzatma kablosu, pişik kremi” denildi.

ÇADIR KENTLER KURULDU

Beşiktaş futbol akademi, deprem bölgesine çadır kentler kurdu. Konuyla ilgili olarak kulüpten yapılan bilgilendirmede, “Kulübümüz, depremin neden olduğu yaraları sarmak, afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Beşiktaş Futbol Akademi, depremzede vatandaşlarımıza tahsis edilmek üzere Antakya ve Kahramanmaraş’ta çadır kentler kurdu” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Fanatik