Beşiktaş’ta teknik direktör Valerien Ismael, gözünü 2022 Dünya Kupası arasına kadar oynanacak 4 lig maçına çevirdi. Son dönemde eleştiriler alan ve taraftarlardan da tepki toplayan Ismael, 4 maçın 4’ünü de kazanmak için yoğun bir çalışma yürütüyor.

Fransız çalıştırıcı 2022 Dünya Kupası arasına takımının rahat girmesi için 4 maçı galibiyetle tamamlamanın üzerinde duruyor. Bu hedef doğrultusunda da hücum konusunda planlar yapılıyor.

Beşiktaş’ın hocası hücumdaki 4 noktaya özel olarak önem veriyor. Bunlardan ilki kanatların etkinliği olarak göze çarpıyor. Ghezzal’ın eksikliği her zaman hissedilse de eldeki mevcut isimlerle kanatların hücumda daha etkin kullanılması isteniyor.

İkinci olarak önde baskılı ve pres futbolunun devam etmesi amaçlanıyor. Ardından orta sahada hızlı ve tek paslarla rakip kaleye inilmesi, son olarak da rakip savunmaların arkasına atılacak doğru paslar ve doğru koşular üzerinde duruluyor.

Valerien Ismael, takımından sürekli gol aramalarını ve hücumda daha aktif olmalarını istiyor. Ismael, oyuncularından sürekli yüksek enerji ve tempo talep ediyor. En ufak bir enerji düşüklüğüne izin vermiyor.

Kaynak: Milliyet