Atalarımızın “Bir şeyi 40 kere söylersen olur” dediği rivayet edilir. Daha önce denedim olmadı ama bu yazıda bir daha deneyeceğim. Beşiktaş öyle bir 11’le sahaya çıktı ki anında “Transfer şart” dedirtti.

Ersin önce kurtardı sonra yumurtladı. Herhalde Karius felaketinden sonra Ersin gözümüze olduğundan iyi gözüktü ya da gerçekten o zaman iyiydi. Ersin’i en çok eleştiren sevgili dostum Güntekin’e şaka yollu “Senden daha çok gelişti” demiştim artık şakası kalmadı, Ersin yeterince gelişmeyerek Güntekin’i cidden haklı çıkardı. Transfer şart tabii ekstra bütçe olsa da Fabri ayarı bir kaleci alınsa ama şartoğlu şart olan transferde Beşiktaş’ın savunmaya, orta sahaya o kadar takviye yapması gerekiyor ki kaleci işi yaza kalabilir. Ersin 12. dakikada bir tane de karşı karşıya kurtardı. Halbuki o pozisyondan 10 saniye önce Beşiktaş korner atıyordu!

Transfer şart

Kolektif denge, bireysel yetersizlikler nedeniyle de o kadar bozuk ki oyunun temposunu Sosa gibi Beşiktaş lehine ayarlayacak transfer şart! Bilakis Atiba gibi savunmahücum, hücum-savunma geçişlerinde güvenli liman olacak atletik bir 6 numara transferi şart! Atiba’nın arkasına Marcelo-Saiss tipinde lider stoper transferi de şart! Masuaku yokken sol bek işi hep kredi kartı borcu gibi, faiziyle kaybettiriyor! O yüzden bir seferde tüm asgari ihtiyaçları karşılayacak transferleri yapmak şart! Tekrar yazayım: Sevgili Hasan Arat başkan, bu takıma transfer şart. Sevgili Feyyaz Uçar ve Samet Aybaba abilerim bu takıma transfer şart!

Ali Ece | Fanatik