Beşiktaş'ın geçen sezondan itibaren büyük gerilim içinde olduğu TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye en büyük destekçisi Galatasaray'dan da tepki geldi.

Dün oynanan Fenerbahçe - Kasımpaşa maçında sari-lacivertlilere verilen skandal penaltının ardından Galatasaray'dan TFF'ye istifa çağrısı geldi. 

BEŞİKTAŞ'IN DEDİĞİNE GELDİLER 

Geçen sezon deprem nedeniyle ligden çekilen takımların hükmen mağlup sayılması kararıyla gerilen Beşiktaş ile TFF arasındaki ipler seçim öncesinde kopmuştu.

Dönemin Başkanı Ahmet Nur Çebi ve teknik direktör Şenol Güneş, TFF kongresinde Mehmet Büyükekşi yönetimini eleştirip destek vermeyeceklerini açıklamışlardı.

Buna rağmen Büyükekşi başkan seçilse de Beşiktaş'ın dediği noktaya gelinmesi uzun sürmedi. Büyükekşi'ye her fırsatta destek veren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetimi dün istifa çıkışı yaptı.

BEŞİKTAŞ TARAFTARI TEPKİ GÖSTERİNCE STADI TERK ETMİŞTİ

Bu sezon Beşiktaş'ın Konferans Ligi'nde oynadığı Lugano maçını izlemeye Dolmabahçe'ye gelen Büyükekşi, taraftarın yoğun protestolarının ardından stadı devre arasında terk etmişti. Büyükekşi'nin o anlarda dönemin Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'ye parmak sallaması gündem olmuştu.

Duhuliye.com