Serkan Akkoyun;
Beşiktaş'ın iki transferinin tecrübe katması anlamında sıkıntısı yok sadece Gabriel Paulista'nın sürekliliğinin olmaması benim için stoperde önde oynayan takımlar için maç tekrarının az olması benim için şüpheli onun tamamlanması gerektiğini düşünüyorum yanındaki partneri ile birlikte. 

Rafa Silva'ya zaten söyleyecek hiçbir şey yok muhteşem bir oyuncu, onun adı Galatasaray ile de anıldığında ne kadar kaliteli oyuncu olduğunu anlatmıştık güya Benfica'da kötü sezon geçirmiş gibi bir hava vardı Benfica'nın en iyi oyuncusuydu Di Maria ile beraber hatta istatistiklere baktığımızda Di Maria'dan önde ligin asistte ikincisi asist kralı oyuncunun oynadığı Sporting forveti Gyökeres en iyi performansını verirken Benfica'nın en golcü oyuncusu yine Rafa Silva. 

Çok özellikli bir futbolcu on numarada çok güvenilir, iki kenarda da güvenilir. 

Sinan Yılmaz;
Di Maria gelirse isim olarak daha önde transfer olur ama performans olarak Rafa Silva öndedir. 

Serkan Akkoyun;
Bu iki futbolcu ön hatta olursa Beşiktaş'ın çok büyük sıkıntı yaratırlar rakipler için...

Çünkü ikisi de çok iyi durumda ama performans oyunu bu sahada göreceğiz.

Sinan Yılmaz;
Rafa Silva almışken ama Rafa var, Semih var ikinci forvet, sol kenar forvet gibi de kullanabileceğin Rashica var alternatif kullanabileceğin onları taşıyan kanadın şu an sanki Di Maria'dansa 10 numara değilde 9 numara ve stoper omurgayı kurmak için bir stoper bir de 9 numara şu anda Di Maria'dan öncelikli gibi geliyor. Direkt ilk 11'e lazım gibi geliyor bu transferler.