Ismael yüzüne bakmadı Güneş ile doğdu

Ismael'in yerine gelen Şenol Güneş ise, ilk maçından itibaren kaleyi Mert Günok'a teslim etti. Kendisi de eski bir kaleci olan Şenol Güneş, Sergen Yalçın yönetiminde yaşanan şampiyonlukta kaleyi koruyan genç eldiven Ersin Destanoğlu'nu yedeğe çekti. Mert Günok da her geçen hafta form tutarak yeniden milli takıma kadar yükseldi.

Mert, Uğurcan ve Altay'ı yedeğe itti

Bir dönem başarıyla milli takım kalesini koruyan Mert Günok, önce Beşiktaş'ta ardından da ay yıldızlı formada eldivenleri geri aldı. 2 yıl 4 ay sonra aday kadroya çağrılan 34 yaşındaki Günok, genç eldivenler Uğurcan Çakır ve Altay Bayındır'ı yedeğine almayı başardı. Alman teknik adam Euro 2024 grup elemelerinin ilk maçında Ermenistan karşısında Mert Günok'a şans tanıdı.

Mert, Beşiktaş'a 9 yıl sonra yaşattı

Böylece Mert Günok yaklaşık 2.5 yıl sonra milli formayı geri alırken, Beşiktaş da 9 yıl sonra bir ilki yaşamış oldu. Evet, Tolga Zengin'den tam 9 yıl sonra ilk kez Beşiktaşlı bir kaleci resmi maçta Türk Milli Takımı'nın kalesini korumuş oldu.

En son Tolga Zengin temsil etmişti

Tolga Zengin, 10 Ekim 2014'te İstanbul'da Ülker Stadı'nda Çekya ile oynanan Euro 2016 grup eleme maçında ay yıldızlı eldivenleri giyen son Beşiktaşlı kaleci olmuştu. 9 yıl sonra yine bir Avrupa Şampiyonası eleme maçında siyah beyazlı bir kaleci; Mert Günok kalemizi savundu.

Mert Günok, 24 kez A Milli oldu

Mert Günok, milli formayı ilk olarak 29 Şubat 2012 yılında Gürcistan ile oynanan hazırlık maçında giydi. Günok, o dönem Beşiktaş kalesini koruyan Cenk Gönen'in yedeği olarak kulübede oturmuş ve son 28 dakikada oyuna dahil olmuştu. Günok, dün akşamki maçla birlikte 24 kez A Milli oldu. Tecrübeli eldiven, yaptığı kritik kurtarışlarla 3 puanın alınmasında büyük pay sahibi oldu.