Beşiktaş Başkanı katıldığı bir programda  %99 şampiyon olacağız dedi. Lige erken havlu atmamız  an meselesi.

Sezon başından beri maçlarin belli bölümlerinde istenen futbol ortaya koysa da oyun içinde önemli gel-gitler yasiyor. Maalesef şu ana kadar  tutarsiz bir Beşiktaş izliyoruz.

Sahada görev alan oyuncuların yerleri kağıt üzerinde belli ancak kimin nerede , ne yaptığı belirsizdi.

Kadrodaki  oyunculara baktığımızda şunu söyleyebiliriz  bu takımın potansiyeli var morali yok.Beşiktaş bu maçta puan ve puanlar almak zorundaydı. Kötü bir gidiş vardı. Bu gidişede "dur" demek lazımdı. Bu maç da tam o maçtı.

Maçın başlamasıyla beraber bir şey çok net belli oldu., Adanademirspor'lu oyuncular   Beşiktaş’ın oyun kuran ayaklarını, savunma da dahil olmak üzere baskı altına almaya çalıştı. Bunu da başardı.Beşiktaşlı oyuncularda Motivasyon, coşku ve kazanma arzusu  ciddi şekilde erozyona uğramış vaziyette..Asıl şaşırtıcı olan skordan fazla takım olarak bu skoru kabullenmişlikti.
 
Artık büyük resim yavaş yavaş ortaya çıkmaya  başladı.Bu transferleri teknik heyetin görüşü ve talebi ile yapılmadığı ...5 milyon euro verilen oyuncular yedek.Stoper olmayan Necip  sahada Amartey ise yedek.

Beşiktaş'ın  özellikle savunma bloğu ile orta alan arasındaki inanılmaz boşluklar Adana Demirsporun   işine yaradı. 

Orta alanda oynayan oyuncular orta alanın kontrolünü eline geçiremedi  ikinci topları  kaptırıp savunmada sorunlar yaşadı.

Beklenen ayakları olan Alex, Cenk, Ghezzal gibi isimler  genel performanslarının çok altındaydı. Ve o beklenilen Beşiktaş geri dönüşüne hiçbir katkıları olmadı. Hatta katkının ötesinde bu şok skoru kabullenmişlik görüntüsü ile sahadaydılar dersek daha yerinde olur.

Sonuç ne olursa olsun, böyle bir oyun Beşiktsş'a yakışmadı.Rakibini şaşırtacak aksiyonları yeterli sayıda gerçekleştiremedik.

Her maçı kazanamazsın bu çok zor ama bu maçta takımın  oynadığı futbol  keyifsiz,kendi oyun pratiğinden  de çok uzaktaydı.
Dağınık, kopuk, gergin bir Beşiktaş izledik.