Fırat Günayer;

Beşiktaş teknik direktörü kim olacak sorusuna çok insanın cevap vereceğini düşünmüyorum. Çünkü ortada henüz anlaşılmış bir teknik direktör yok. Görüşülen bir sürü isim var, ama anlaşılan kimse yok.

Yoğun bir şekilde Sergen Yalçın ismi görüşülüyor ama ben Sergen Yalçın'a şu ana kadar teklif yapmadıklarını biliyorum ve sayın Başkan Hasan Arat'ın, Sergen Yalçın'ı tercih etmeyeceğini düşünüyorum.

Çünkü sayın Hasan Arat'ın kamuoyuna verdiği şu idi; büyük hoca, yabancı hoca, kariyerli hoca. Sayın başkan yıllardır Olimpiyat Komitesi’nde işler yaptığı için yabancı spor adamlarıyla olan ilişkisi, yabancı kulüp başkanlarıyla olan ilişkisi ve bu minvalde çizdiği bir senaryo vardı ortada. Bu nedenle beklenti yükseldi ve beklenti yabancı hoca oldu.

Sergen Yalçın isminin çıkmasını şöyle yorumluyorum; istedikleri yabancı teknik direktörü bulamazlarsa Sergen Yalçın ve ekibine gidebilirler ama asıl hedef yabancı bir teknik direktör.

Görünen şu belli başlı görüşülen isimlerin red cevabı verdiğini biliyoruz, A Plus teknik direktör kısmının biraz tıkandığını söyleyebilirim. Hem maddi anlamda hem de sözleşmenin 1,5 yıllık olması, Beşiktaş'ın 6 milyon Euro'luk limitinin olması vesaire birçok konu var.