ABD'li iş insanı John Textor, Süper Lig'den takımlara göz dikti. Textor'un bu yıl için Beşiktaş'ı almak için harekete geçmesi bekleniyor. 

Hali hazırda Botafogo, Crystal Palace, Olympique Lyon ve Belçika'nın RWD Molenbeek takımının çoğunluk hissesinin sahibi olan John Textor geçen hafta İstanbul'a geldi.

Bir dizi görüşmelerde bulundu. Hatta iddialara Eagle (Kartal) Football Holdings Limited'in çoğunluk sahibi ve başkanı olan ABD'li iş adamı TFF'den bazı yetkililerle görüşmelerde bulundu.

Textor'ın ilk hedefinin sahibi olduğu Fubo TV yayın ağı üzerinde Süper Lig yayıncısı olmak için yerinde araştırma yapmak için İstanbul'a geldiği bildirildi.

Ancak son dönemde futbol takımlarına yatırım yapan Textor'un aynı zamansa Süper Lig'den bir takım satın almak istediği iddia edildi. Hatta kendisine Samsunspor ve Başakşehir'in sahipli kulüpler olduğu ve satış imkanları konusunda bilgi verildi.

Ancak ABD'li iş adamı çok daha büyük bir yatırım yapmak istediği için Türkiye'nin 4 büyük takımları hakkında bilgi toplamayı tercih etti. İddia o ki Textor, 2024 yılı içinde şartları uygun olması durumunda 4 büyüklerden birisini satın almak için teklif getirecek.

Textor'un sahibi olduğu şirketin adının Eagle (Kartal) olması belki de satın almak için Beşiktaş'ı seçmesi konusunda dikkat çekici bir neden olabilir.

| Fotospor