Beşiktaş'ın Sergen Yalçın döneminde şampiyonluğa ulaştığı 2020-21 sezonunda antrenör olarak görev yapan Murat Şahin, siyah-beyazlı ekibin Kamerunlu golcüsü Vincent Aboubakar'ın o sezonun son haftalarında bilerek oynamadığını iddia etti. 

Gazeteci Atakan Kurt'un YouTube kanalına konuk olan 46 yaşındaki antrenör,  "Murat Şahin olarak söylüyorum bence Aboubakar o süreçte bilerek oynamadı" dedi.

Şahin golcü futbolcu hakkında "Vincent Aboubakar oynamadığı süreç bize zarar verdi. Larin de Aboubakar'ın sakatlığının aynısını yaşamıştı, Larin oynadı. Aboubakar da oynamak istese oynayabilirdi. Murat Şahin olarak söylüyorum bence Aboubakar o süreçte bilerek oynamadı. Oynasaydı en az 4 hafta önce şampiyon olurduk. Ayrıca Aboubakar gitmeseydi geçen sezon çok farklı olurdu. Aboubakar bizim oynatmak istediğimiz oyun için önemli bir figürdü. Devam edebilirdi" açıklamasında bulundu.

Şahin, Sergen Yalçın'ın A Milli Takım'da çalışmayı istediğini açıklayarak "A Milli Takım'ın başında yerli teknik direktörün olması taraftarıyım. Milli Takım'da Türk bir teknik adam görev almalı. Sergen hoca ile sürekli konuşuyoruz. Sergen hoca her hoca gibi A Milli Takım'da çalışmak ister. Neden çalışmasın? Milli Takım'da görev alırsa A Milli Takımı turnuvaya götürür bu konuda iddialıyım. Sergen Yalçın'ı kendimden daha iyi tanıyorum. 'Sergen Yalçın çok rahattır diyorlar' nereden biliyorsun? Şampiyon olduğumuz Göztepe maçında tüm gün otelde Sergen Yalçın ile birbirimize bakarak odanın içinde volta attık" dedi.