İşte Ogün Şahinoğlu'nun açıklamaları:

"Weghorst için Beşiktaş M.United ile 3 milyon Euro’ya anlaşma sağladı. Bu konuda sıkıntı yok ama Beşiktaş forvet transferi yapmadan onay vermeyeceğini tekrarladı. Forvet için de ilk ve tek aday Aboubakar. Şu an için Aboubakar dışında bir aday ile görüşme yapılmadı, Aboubakar’dan çıkacak sonuca göre hareket edilecek.

Aboubakar'ın menajeri ile temasa geçildi. 2.5 yıllık kontrat, 2.5 milyon Euro sözleşme bedeli artı bonuslar ile yıllık kazancı 3 milyon Euro'yu bulacak şekilde teklif yapılacak.

Aboubakar ilk temasa geçildiğinde bu kadar olumlu değildi. Aboubakar daha yüksek kontratlara rağmen Beşiktaş’ın biraz daha düşük kontratını kabul etmeyi göze alıyor.

Burada yakın arkadaşları var, kulübü tanıyor, üçüncü kez gelmeyi de bu yüzden istiyor. Birkaç gün içerisinde Aboubakar’ın Al Nassr ile sözleşmesi fesh edilecek. Al Nassr'dan kalan yarım sezonluk ücretinin tamamını istiyor, bu rakamı aldıktan sonra mevcut kulübünden gelip Beşiktaş ile masaya oturacak, olumlu olacak gibi görünüyor ama biraz daha süreye ihtiyaç var."

Duhuliye.com