İşte ikilinin açıklamaları:

"ÖVDÜĞÜMÜZ ADAM ÜÇ MAÇ YAŞADI"

Ali Ece: "Maç başladı, çay aldım. Çaydan bir yudum aldım. Haftalardır coşan, ligin en iyi yerli kaleci performansını sergileyen Mert Günok, övdüğümüz adam en fazla üç maç yaşadı. Maç Beşiktaş için yeniden başladı. Mert Günok maçın devamında yine de iyi oynadı." 

"ABOUBAKAR ŞİMDİ GELİYOR, ELNENY SENE SONU"

Serdar Ali Çelikler: "Saiss demiş ki, ben teklif gelirse ayrılacağım. Weghorst'tan sonra Saiss'in de gitmek istemesinin iki tane ihtimali var; birincisi hocayı sevmiyorlar, sesli düşünüyorum sadece. İkincisi de ödemelerde sıkıntı var. Ya yönetimden, ya hocadan problem var. "Welinton senden iyi" dersen Saiss gider, belki "şu anda senden iyi" demiştir. Onun dışında Aboubakar galiba oluyor, daha güzel hareket oldu orada. Ben biliyorsun Abou'nun hastasıyım, her zaman da söyledim. Çok beğeniyorum, ilk geldiği günden beri hastasıyım. Aboubakar geldiğinde Beşiktaş bence 4-4-2 oynayacak. Elneny şimdi mi olacak sene sonu mu olacak, sene sonuna yakın gibi. Şimdi de bir orta saha yapabilirler. Nwakaeme diyorlar, olabilir. Nwakaeme'nin menajeriyle Şenol Hoca'nın menajeri aynı kişi. Boupendza'yı hiç sanmıyorum, bence de almayın. Neden almayın? Bize kadar gelmişse size kesin gelmiştir, birtakım eğlence gecesi sonrasındaki fotoğrafları falan hiç iyi değil, devamlı alemlerdeymiş. Arkadaşın durumu iyi değil, göbek var, karın şişmiş. Bu adama 7 milyon Euro verdiler ve şimdi bedelsiz göndermek istiyorlar. Beşiktaş yönetimi benden daha iyi bilir. Belki de hoca "ben onu düzeltirim" demiştir, bilemem. Bize kadar gelen bilgiler kulübe gitmiştir."

"FIRSATLARI DEĞERLENDİRİN, ZIYECH'I ALIN!"

Ali Ece: "Ghezzal her ay 1 ay atıyor. Baskı üzerine, sakatlığı henüz geçmemişken Fenerbahçe maçının sonlarında oynatarak Beşiktaş Ghezzal'ı kaybetti. Maçı kazanamadığı gibi Ghezzal'ı kaybetti orada. Demek ki senin şöyle bir planlama yapman gerekiyor: Ghezzal olmayınca 75 dakika derbide hiçbir şey üretemedik, o sıralarda ligde en iyi oynayan takım Fenerbahçe'ydi, Galatasaray da belli ki geliyor, kadro olarak da hoca olarak da çok iyiler, biz şimdi teknik direktörü değiştirelim, Şenol Güneş rakip teknik direktörlerin gerisinde değil, güzel ama burada değişmeyen tek şey var. Ghezzal'la sen şampiyonluk adayıyken Ghezzal yokken üçüncülük adayısın. Ghezzal böyle sakatlıklar yaşıyorsa acaba Ghezzal'e bir alternatif mi alsak? Bu da tabi ki Hakim Ziyech! Son 6 ayda Chels'nin Amerikalı sahibi Liverpool'un son 5 yılda harcadığı parayı harcadı. Oraya bir bakacak, orada fazlalıklar var. Yeni teknik direktör geldi, yeni oyuncular deniyor. Bu fırsatları göreceksin, alacaksın. Niye Hakim Ziyech? Ghezzal yokken Ghezzal'ın yerine oynatabiliyor musun sağ önde içeri kırılarak yarı 10 numara şeklinde? Ghezzal'ın attığı şutları atabiliyor mu, yaptığı servisleri yapabiliyor mu? Ghezzal geldiği zaman sağda oynarsa Ziyech forvet arkası oynar mı? Ben onu direkt ortada oynatırım. Beşiktaş'ta son maçta da gördük, orta sahadan hücuma geçişte problem var."

"BEŞİKTAŞ MAÇI HAK ETTİ"

Serdar Ali Çelikler: "Beşiktaş'ı eleştiriyoruz, oyun kimliğini arıyor falan diyoruz da ikinci yarı çok net maçı hak etti Beşiktaş, daha erkenden de atabilirdi. Asker gibi çarpıştı, savaştı. Oyuncular üzerine düşeni yaptı, şimdi yönetimin üzerine düşeni yapması gerek."

Duhuliye.com