Nihat Kahveci;

"İstanbulspor’un rakibi Beşiktaş değildi ama ikinci yarı cesaretli futbolundan dolayı kutlamak lazım. İlk yarıda ise defansif oyun aklıyla iyi işler yaptılar.

Beşiktaş Ankaragücü ve Başakşehir maçlarından sonra bu maça geldi İstanbulspor’da 3 maçlık inanılmaz seri yakalamıştı. Galibiyetleri Konyaspor, Alanyaspor ve Sivasspor’a karşı aldı.

İlk yarıda Beşiktaş %70 üstün oynadı ve topa sahip oldu ama sağlı, sollu tempolu ataklar varmıydı? Yoktu. Öyle ya da böyle bu tür kilit maçlarda önemli olan golü bulmaktır ve Ghezzal’ın muhteşem ortasından Cenk’in kafasıyla gol geldi.

Bu kadar uzun süreli sakatlıktan sonra muhteşem bir dönüşü Ghezzal’de ben gördüm. Beşiktaş’ın Ghezzal ile farklı bir Beşiktaş olduğunu gördüm. Cenk, Ankaragücü, Başakşehir toplasak dört beş tane net pozisyon kaçırdıktan sonra o maçlardaki görev adamı rolünde idi ve gol yükünü Aboubakar’a bırakmıştı, bu sefer artık bende bir tane atayım dedi.

Golcülük kavramı Aboubakar. Her maç farklı ama hepsi birbirinden güzel goller atıyor. Ankaragücü’ne attığı gol çok güzel. Başakşehir’e attığı goldeki patlaması son vuruşu çok güzel ama İstanbulspor’a attığı gol muhteşem. Premier Lig klasında bir gol attı ve kaleci de hiçbir şey yapamadı, zaten yapamazdı. Son üç maçtır fit bir Aboubakar var boş alan bulduğunda ne kadar etkili ve klas oyuncu olduğunu bir kere daha ispatladı."