Kamerun’un Afrika Uluslar Kupası’nda elenmesinin ardından İstanbul’a geri dönen ve Beşiktaş teknik direktörü Fernando Santos’la görüşen Vincent Aboubakar ile ilgili iddiaların önü arkası kesilmiyor.

Vincent Aboubakar, Kamerun'un Nijerya'ya 2-0 yenildiği Afrika Kupası maçında 12 dakika oynadı... İstanbul'a geldi. Fernando Santos'la görüştü. Herkes dün idmanda olmasını bekliyordu. Ancak "sakat" olduğu açıklandı. Durumunun ciddi olduğu duyuruldu.

Bu durum ise kafaları karıştırdı. Çünkü geçen hafta perşembe günü Kamerun Futbol Federasyonu; "Vincent Aboubakar ve Clinton Njie'nin takım antrenmanına dönüşleri artık turnuvanın geri kalanı için onları kullanabileceğimiz anlamına geliyor" açıklaması yapmıştı.

“ÖZÜR DİLEMEDİ" İDDİASI

Perşembe ve cuma idmanlara çıkan cumartesi sahaya çıkan Aboubakar, Salı günü İstanbul'a döndü. Ayağının tozuyla Santos'la yaptığı görüşme hakkında ise "özür dilemedi" iddiası ortaya atıldı.

O iddiayı ortaya atanlara göre Aboubakar'ın sakatlığı değil takım arkadaşlarından özür dilemeyi kabul etmediği için kadro dışı kalma durumu devam ediyor.

SANTOS’A RESTİ ÇEKTİ

Bu arada Aboubakar'ın Beşiktaş'ı kafasında sildiği Trabzonspor maçında oynamasını isteyen Santos'a, "Ben takım arıyorum. Ayrılacağım" diyerek rest çektiği de bir başka iddia.

| Fotospor