Aboubakar, hazırlık maçlarından itibaren kendine has golcülüğü ile büyülemeye devam ediyor.

Dün yine Bakü’de topun altına ince ayarlı bir vuruşla girerek gol perdesini açtı. Sadece TV yayınındaki geniş açıdan yani uzaktan teleskopla incelemenin doğru betimlemeye yetmeyeceği nitelikte bir goldü. Beşiktaş’a geldiği ilk 3 ayda bu tip pozisyonlara giriyor ama bitiremiyordu.

Beşiktaş’ın ikinci golü ise ideal bir kolektif goldü. Muleka’nın, Aboubakar yüksek kalitesinde bir topun dibine girme hamlesi yapmasına gerek kalmadı, doğru zamanda doğru yerdeydi. Önce Amir, Gedson’u sonrasında da Gedson, Muleka’yı parçaları tıkır tıkır işleyen bir makine intizamı ile bulmayı başardı. İyi bir teknik direktör, takımında Aboubakar gibi bir özel yeteneğin varlığından ne kadar mutlu olursa, kalan oyuncuların hocalar için kolektif açıdan kusursuz bulduğu iki pasla boş kaleye gol atılmasından da o kadar mutluluk duyar.

Takviye zorunlu

3. gol de her teknik direktörü mutlu edebilecek kalitede bir organize pres sonucu geldi! Sahada kaldığı sürece her şeyi kolektif açıdan mükemmel yapan Salih’in bu golü atması ekstra anlamlı oldu.

Hocaya Talisca sorusu sordurtmamalısınız: Yönetimin Talisca’yı alabilecek mali gücü yoksa bunu söylemeli ve Talisca kalibresinde ama daha az maliyetli bir isim getirmelidir.

6 aydır Ziyech’i öneren birisi olarak şunu da yazayım: Arabistan’a sağlık testini geçemediği için transfer olamadıysa, İstanbul’a getirmeden detaylı sağlık testi yaptırmalısınız, benzer sakatlık riski durumu Alex Oxlade için de geçerli!

77’deki oyuncu değişiklikleri sonrası sahaya Beşiktaş aleyhine yansıyan kalite erozyonu, bu takviyelerin zorunlu olduğunu bir kez daha gösterdi.

Ali ECE / Fanatik