"ANADOLU TAKIMARIYLA ARA AÇILDI MI"

"Trabzon deplasmanında 0-0 bitirdi Beşiktaş. 19 maç kazanan Galatasaray var bir yerde, Fenerbahçe oynadığı derbiler dışında tüm maçlarını kazandı neredeyse. Üç büyüklerin tartışmamız gereken durumu Anadolu kulüpleriyle arasında acaba uçurum mu oldu yoksa bu takımlar son yılların en iyi oyunlarını mı oynuyorlar diye soruyorum"

"GÜNEŞ 1-1 OLSUN İSTEMEDİ"

"Beşiktaş'ta Şenol hocayı ve yönetimi tebrik ediyorum. Fenerbahçe'nin geçen sezon matematiksel olarak şampiyonluk şansını kaybettikten sonraki durumu gibi olmadı. 2-0'a kadar ne kadar risk varsa almak istedi. Maç çok yavaşladı bir ara ve 1-1 olsun istemedi Şenol Güneş. Aboubakar'ın müthiş golüyle 2-0 oldu ve fişi çektiler"

"İKİNCİ GOLDEN SONRA GÜVEN GELDİ"

"Acaba kazanırsam birşeyler olur mu diye son mermisini attı Beşiktaş. İkinci golden sonra bir de güven geldi herkese. Araya paslar gördük. Ümraniyespor'un net gol pozisyonu vardı ama sonra ligimizin en formda oyuncularından Redmond'un golüyle öne geçmesini bildi Beşiktaş. Salih'i de beğendim bugün fazla faul yapmasına rağmen"

"CENK OYUNDAN ÇIKARAK AKILLILIK ETTİ"

"Hafif kasığı çekti Cenk'in geçen hafta ve hemen çıktı. Cenk hemen çıktı o gün ve sadece 1 hafta oynamadı. Icardi de kendini emniyette tutmak için geçen hafta çıktı akıllılık etti."

"DERBİYE DE BU 11'LE ÇIKARLAR"

"Beşiktaş derbiye Rosier - Onumr değişikliği ile bu kadroyla çıkar diye düşünüyorum. Şampiyonluk şansın hemen hemen yokken bile kadro istikrarı yakalamak önemli. Maçı kazanmak için kompakt bir oyun oynamaları önemliydi. Rakiplerini ikinci golü atarak nakavt ettiler."

"ABOUBAKAR SENEYE DAHA DA İYİ OLUR"

"Aboubakar golleriyle iyi oynuyor, gelecek sezon daha da iyi oynar. Suudi Arabistan macerasından fizik olarak kötü döndüğünü görüyorum. Yine de fark yaratmaya devam ediyor."

"SEZON BAŞI İKİNCİLİK VERSEN KABUL ETMEZLER"

"45-70 arası Beşiktaş tedirgindi. Rakibi de can havliyle gol atmaya çalıştı. Beşiktaş en iyi oyununu 0-0'ken de oynamadı, 1-0'ken de oynamadı ama 2-0'ken en iyi oyununu oynadı. Tek maçlık düşünmemek lazım, üç büyükler için söylüyorum sezon başı ikinciliği verseler kimse kabul etmez."

"DERBİ, İKİNCİLİK VE GELECEK SEZON"

"Beşiktaş yönetimi Valerien Ismael'den sonra Şenol Güneş tipinde bir hocaya görev vermesi de önemliydi. Bir yandan ikinciliği kovalayacak, bir yandan Galatasaray derbisine hazırlanıyorlar. Kiralık oyuncuları da fazla gelecek sezon için. Dele Alli ve N'Koudou'yla ayrılmaya hazırlanmışlardır diye düşünüyorum"

"YABANCI SINIRI OLAYI AÇIKLANMALI"

"TFF'ye sesleniyorum, bir an evvel bu yabancı sayısı konusunu açıklamaları lazım. Ligin mesafesi çok daraldı, ligin planlamasını yapın artık. Dört büyüklerin toplamda 120 milyon dolarlık sözleşme hamlaleri var. Bu yabancı konusunu bir an önce açıklamalarında fayda var, sağlıklı planlama yapabilmek için"

"HOCALAR AYNI, YÖNETİMLER AYNI KALACAK"

"Görüneni söyleyeyim sadece, dört büyükleri muhtemelen gelecek sezon da aynı hocalarla devam edecekler. Beşiktaş öyle, Trabzonspor yeni hoca aldı, Fenerbahçe'de Jesus kalacak gibi duruyor şuan, Galatasaray şampiyon olursa da zaten kalır. Yönetimler de aynı kalacak muhtemelen bu takımlarda. E yönetim tamam, hocalar tamam, oyuncu durumları da belli olursa iyi olur. Yanlış transferlere mahal vermemek için bunu yapmaları lazım"

Duhuliye.com