Son şampiyonluğun yaşandığı sezonda Sergen Yalçın’ın ağır tepkisine neden olan Vincent Aboubakar, Beşiktaş’ta sorunların merkezi haline geldi. Kamerunlu yıldız takımın en fazla kazanan oyuncusu. Buna kimsenin ses çıkardığı yok.

MİLLİ VE YERLİ OYUNCULAR ZAM İSTEDİ

Ancak takımın üç milli yerli yıldızı Salih Uçan, Mert Günok ve Cenk Tosun’un maaşlarının toplamının Aboubakar kadar olmaması krize neden oluyor.

ÜÇ OYUNCUYLA ARASI AÇILDI

Üç oyuncu maaşlarına iyileştirme isterken bu konuyu Başkan Ahmet Nur Çebi’ye taşıdıklarında Aboubakar’ın maaşıyla ilgili durumu gündeme getirdiler. Bu ise Kamerunlu oyuncunun kulağına gitti. Üç oyuncuya mesafe koydu. Bir ortamda da, “Bu takımın yıldızı benim. Buraya gelmek için çok fedakarlık yaptım” demesi ise sinirleri gerdi. Üç isim de Abou’ya mesafe koydu.

SERGEN YALÇIN DA DÖNÜŞ İÇİN ABOUBAKAR'I ŞART KOŞTU

Bu arada Emre Kocadağ’ın görüştüğü Sergen Yalçın’ın dönüş için iki şartı olduğu iddia ediliyor. Birincisi Başkan Çebi ile değil direk Kocadağ ile muhatap olmak. İkincisi ise Aboubakar’ın gönderilip yerine farklı bir golcünün alınması.

ŞENOL GÜNEŞ'LE OYUNCULAR ARASINDA SIKINTI OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Bu arada Beşiktaş'ta oyuncular ile hoca arasında da bir sorun var. İddialara göre Adana Demirspor maçından sonra Salih Uçan’ın tepkisi ve Aboubakar’ın Nani ile şakalaşması buna en iyi örnek.

OYUNCULAR TEPKİSİZ KALDI, TARAFTAR TEPKİ GÖSTERDİ

Beşiktaşlı oyuncuların saha içindeki tepkisizliği ve yenilen gollerden sonra isyan etmemeleri de rahatsızlık yaratıyor. Trabzonspor yenilgisinden sonra Adana Demirspor mağlubiyetini de bazı oyuncuların dert etmemesi keyif kaçırdı.

TARAFTARIN SABRI TAŞIYOR

Oyuncuları ruhsuz olmakla suçlayan taraftarlar da sosyal medyadan tepki gösteriyor. Beşiktaş ruhuna yakışan, yenilse bile mücadele ederek kaybeden bir takım isteyen siyah-beyazlı taraftarlar yönetimden ve hocadan acil çözüm bekliyor.

KAYNAK: FOTOSPOR