Beşiktaş'ta daha önce oynadığı 2 dönemde de şampiyonluk yaşayan Aboubakar, bu sezonun ikinci yarısında döndüğü Kartal'a hayat vermeye devam ediyor. Giresun karşısında attığı 2 golle galibiyeti getiren isimlerin başında yer alan Aboubakar'ın bu performansı Kamerun basını tarafından da yakından takip ediliyor. Yıldız oyuncunun iki golünü, "Aboubakar çift görüyor" başlığıyla takipçilerine aktaran camfoot. com, "İki gol atan Aboubakar liderliğindeki Kara Kartallar, enerjisini, gücünü bir kez daha kanıtladı." değerlendirmesinde bulundu.

ZORLANINCA PENÇELER ÇIKIYOR

Kartal'ın bir diğer Kamerunlu oyuncusu Nkoudou'nun yokluğunda takım arkadaşlarının kendilerine yakışan bir galibiyet elde ettikleri vurgulanan haberde, Aboubakar için şu övgüde bulunuldu: "Kara Kartalların pençelerini çıkartmak için zorlanmaları gerekiyordu. Baskı altındaki rakip paniğe kapıldı ve daha fazla hata yaptı. Aboubakar'ın penaltı noktasından eşitliği sağlamasından sonra galibiyet kolay geldi. Maçın kutsal adamı Aboubakar, bu kış kulübe döndüğünden beri su üstünde yürümeye devam ediyor." Beşiktaş'a ara transferde gelen her 115 dakikada bir gol atmayı başaran Aboubakar şu anda 9 maçta 6 gol ve 1 asiste ulaşmış durumda.

SUÇÜSTÜ!

Beşiktaş'ta bekleneni veremeyen Dele Alli, tedavisi için gittiği İngiltere'de 'güldüren gaz' kullanırken görüntülendi. İngiliz basınından Daily Mail'in haberine göre sosyal medyada yayılan bir fotoğrafta içki şişeleri ve 'güldüren gaz' olarak bilinen nitro oksit şişeleri dikkat çekti. Bu gazın gülme krizlerinin yanı sıra halüsinasyon gibi hislere yol açtığı ve baş dönmesi, hafıza kaybı, bacaklarda güçsüzlük gibi etkilerinin bulunduğu öğrenildi. Öte yandan B12 vitaminini etkisiz kılan bu gaz, nörolojik sorunlara da neden olabiliyor. İngiltere'de bu gazın esrarla aynı sınıfa tabi tutundurulması ve yasaklanması gündemde. 10 hafta sonra iyileşecek olan Dele'nin, Türkiye'ye dönmesi ise beklenmiyor.

Kaynak: Akşam