"ABOUBAKAR HERKESİ DEĞİŞTİRDİ"

"4-4'lük denir ya, 5-5'lik oldu artık Beşiktaş. Ofansif anlamda 10 puan, defansif anlamda sadece Mert'e 10 puan veririm. Taraftarlara içeride oynadığı maçta Aboubakar resitali de sunuldu. Weghorst'un gidişinin yumuşak geçiş olmasının nedeni zaten gelen kişinin Aboubakar olmasıydı. Weghorst geldi görevini yaptı ve mücadelesini etti. Aboubakar'ı gören Cenk bile daha farklıydı"

"CENK, TOSUN PAŞA GİBİ OYNAMAYA BAŞLADI"

"Cenk bile başka oynadı, Dele Alli geldiğinden beri en iyi maçını oynadı. Muleka'yı bile düzeltiyordu ama Muleka düzelmemek için elinden geleni yaptı. Cenk zaten görevini yapıyordu, Kayseri maçında sakatlığı nedeniyle düşüktü performansı. Şimdi 2 gol attı, tam Tosun Paşa gibi oynadı işte. Şenol hocayı kulübede gören Cenk Tosun gol makinesine dönüşüyor. 10 gole geldi Şenol hoca geldiğinden beri"

"ABOUBAKAR'IN O ŞUTU MUAZZAMDI"

"Aboubakar'ın aşırtmasına ofsayt verildi, çizgi çekilmese kaleci dokunmasa belki savunmacı çıkaracak orada ama ben onda değilim. Orada topun dibine girme, o ayarı verme, o vuruş tekniğine bakıyorum muazzamdı. Orta sahada Gedson bildiğimiz gibiydi, Salih görevini yaptı. Tayfur Rosier yokken sağ bekte iyi oynadı derim"

"MERT'E VER MİLLİ FORMAYI, MAÇ BAŞLASIN"

"Hücumda zaten sorun yoktu, herkes çok iyi oynadı taraftar da keyif aldı. 3 golden fazlası da gelebilirdi ama defans öyle değil. Mert olmasa ya da performansı düşük olsa 2-3 gol yiyen Beşiktaş defansı görebilirdik. 5 maçta 2 gol yedi Beşiktaş. Önemli olan gol yememekti bu süreçte. Alanya'dan ilk yarı 3-0'dan 3-3 yediler. O kalmadı artık. Mert'i Milli formayı ver maç başlasın, o kıvama geldi"

"KALEDE GÜVEN OLUNCA BAŞKA OYNANIYOR"

"Masuaku Adana Demirspor'a attığı frikikten sonra başka oynuyor. Kestiği toplar, hücuma katkıları.. Kayserispor maçında da öyleydi. İleri çıktığı için Alanyaspor orayı kullanmak istedi. 2 pozisyonda Mert çıkardı oradaki boşluktan gelen. Kalede böyle güven olunca başka oynanıyor"

"ALANYA'DAN DAHA FAZLA TOPA SAHİP OLDU"

"Yemeyeceğiz özgüveniyle bambaşka bir oyun ortaya çıkıyor. Redmond, Saiss, Rosier de yoktu ama ofansif bir kadroyla çıkmak istedi Şenol hoca. Beşiktaş adına taraftarı sevindiren şey Kayserispor deplasmanında topa az sahip oldu ama ligin en fazla topa sahip olan takımlarından Alanyaspor'a karşı ise daha fazla topa sahip oldular"

"BÜYÜK TAKIM, TOPA SAHİP OLARAK OYNAR"

"Beşiktaş şunun farkındaydı, Alanyaspor karşısında topa sahip olursam çok daha avantajlı olacağını biliyorlardı. Dele Alli golünün örneği mesela öndeki baskıyla gelen. Bu anlamda Beşiktaş ve büyük takımlar topa sahip olarak oynamalı diye söylemiştik hep"

"SERGEN HOCA GİBİ, ABOUBAKAR'A DA FORMA YAKIŞTI"

"Taraftarlar çok mutlu. Kimileri Aboubakar endişeleri de sildi. Bazı formalar vardır bazı oyunculara yakışır. Sergen Yalçın mesela, Galatasaray'da oynadı, Fenerbahçe'de Trabzonspor'da oynadı ama ona hep Beşiktaş forması yakıştı. Aboubakar da öyle, Beşiktaş forması yakıştı. Başka bir kimliğe bürünüyor Aboubakar Beşiktaş'ta. Bugünkü oynuyla da umut verdi"

"GÜNEŞ'İN ÖNÜNE BULUT GELMEMESİ İÇİN..."

"Bu takıma daha Ghezzal geliyor diyor taraftarlar. Taraftar artık hocasına da güveniyor. Bu ligde her an herşey değişebilir tabii ki ama o söylenen Güneş artık doğdu. Yeter ki önüne bulutların gelmemesi lazım, o da bir sonraki maçta kazanarak olur sadece"

Duhuliye.com