İşte Önder Özen'in açıklamaları:

"Hep söyleriz, futbol maçları yarım bardak su gibidir diye. Bardağın dolu tarafına bakalım. Bardağın dolu tarafında, neredeyse her eşleşmede Beşiktaş'ın sıkıntı yaşadığını bildiğimiz bir rakip. İlk maçta Başakşehir hiç çıkmadı ama 1-0 kazanıp gitti. O maçta Beşiktaş 5-6 farkla kazanabileceği kadar pozisyon üretmişti ama olmadı. Önceki yıllarda Başakşehir içeride dışarıda hep sıkıntı çıkardı Beşiktaş'a. Bu defa Beşiktaş güle oynaya yendi gitti. 

İki tane gol var. Gollerin birini ihtiyacı olan oyuncu atmış, diğerine de katkı yapmış, Aboubakar. Seyirlik de goller gördük. Kalecisi yine etkili oynamış, sakatlık vermemiş, kart problemi de yok, bardağın dolu tarafında bunlar var. 2 maç 6 puan yaptı. Boş tarafında gümbür gümbür bir oyun yok, rakip 10 kişi kaldıktan sonra büyük bir etki yok. Oyun üstünlüğünü rakibe kabul ettirebilmiş değil. Şenol Hoca'nın dediğine göre nereden baktığınız önemli. İyiyi mi göreceksiniz kötüyü mü?


Beşiktaş etkili olamadı. Kimse rakibi 10 kişiyken top rakipte kalsın diye bir şey beklemez. Bu sizin planınızsa dünya kadar kontra atak geliştirirsiniz, on kişilik rakibe inanılmaz pozisyonlar yakalarsınız. O bölümü değerlendiremedi Beşiktaş takımı. Anlıyoruz ki bu bir plan değil. Olmadı, yapamadı.

Weghorst ikinci kez Premier Lig'e tercih ediliyor, ciddi bir göstergedir bu. Ama ben Aboubakar'ın daha nitelikli olduğunu düşünüyorum. Önde oynayan, şampiyonluğa oynayan bir takım için daha güçlü bir çözüm. Bir kere kendi golünü yapabiliyor. Etrafını da oynatıyor aslında. Hem vuruş becerisi, hem etrafını da oynatabiliyor olması sebebiyle Harry Kane'e benzetiyorum. Tribüne sorsan orada da Aboubakar'cı daha fazla çıkar. İzlemesi de keyifli. Ben dökülen oyuncuyu severim. Gole kadar tek pozisyon vardı ve pat diye işi gördü, ikiletmedi yani. Kaç tane santrfor makas atabiliyor ve kaçı muntazam bir vuruşla topu içeri atabiliyor? Çok azaldı bunlar, hakikaten özel bir oyuncu. Eksiklerini bilip bireysel hoca getirtmesi güzel. Hala üst seviyede oynama ideali varsa, sadece kontrat değilse meselesi, daha iyi, daha seri, daha çabuk bir Aboubakar çok daha iyi olur. Buna ne kadar çabuk ulaşırsa Beşiktaş için de o kadar iyi olur.  

Maxim'in kalitesi, Gaziantep'te yaptıkları, ulaştığı sayılar ortada. Beşiktaş bir hafta önce içeride kazanırken son bölümde oynadı ama kalitesini gösterdi bize. Beşiktaş'ın daha düzenli oynaması için Maxim'in ilk 11 oynaması gerektiğini düşünüyorum. Bugün değilse de zaman içinde olacaktır bu zaten. 

İstanbulspor'un yükselişinde Fatih Hoca'yı alkışlıyorum. Çok özel iş yaptı. İstanbulspor'u yeniden yarışa soktu, oyunu düzeltti, çok zor maçlar kazandı. Beşiktaş'a karşı da zorluk çıkarmaya çalışacaklar ama arada çok çok ciddi bir kaleci farkı var ama şunu da unutmayalım bu kalite farkına rağmen ilk maç 2-2 bitmişti.

Milli aradan sonra Trabzon da Fenerbahçe de deplasman. Trabzon hangi ruh halinde olacak, yarışta nerede olacak, hocası kim olacak bunları bilmiyoruz ama ne olursa olsun zor deplasman. Fenerbahçe deplasmanı daha zor bana sorarsanız. Hocası, hedefi, nereye yarıştığı belli. Daha sert bir takım. Zor eşleşmeler bunlar. O sebeple Aboubakar'ın yükselen formu önemli.

Duhuliye.com