Kaya Çilingiroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"WEGHORST'TAN DAHA FAZLA GOL ATAR"

Yeni bir forvete kesinlikle gerek yok. Beşiktaş'ta Muleka, aynı mevkide Weghorst'tan daha fazla gol atar. Weghorst gidebilir. Beşiktaş'tan kimler gitti... Gomez'ler, Talisca'lar... Weghorst'a mı kaldı sadece. Burası Beşiktaş. Ama Muleka o olduğu için bir türlü oynatılamıyordu. Onun gidişinin ardından forvette oynarsa çok daha fazla gol atar. Çünkü Beşiktaş topu oralara getiren bir takım."

"ABOUBAKAR ŞAMPİYONLUĞA GİDERKEN OYNAMADI, UNUTULDU GALİBA!"

"Muleka, Aboubakar'dan da daha faydalı olur. Mukayese bile etmem ikisini. Aboubakar çok golcü değil ama yırtıcı, iyi dripling yapan bir isim. Bir de Aboubakar'a dünya kadar para verilecek ne gereği var. Ligde şampiyonluk şansın zaten az senin. Alınacaksa seneye daha iyi bir forvet alınması daha mantıklı. Aboubakar şimdi 2.5 milyon Euro para isteyecek. Zaten problemli bir adam. Şampiyonluk senesinde neredeyse yarım sezon ben gideceğim diye top oynamadı. Unutuldu herhalde bunlar. Bir Beşiktaşlı olarak benim için kontratlı bir oyuncunun sakatlık bahanesiyle başka bir yere gitmek için oynaması ahlaklı değil. Aboubakar'a zaten karşı olunması gerek. Sergen Yalçın'lı sezonda bunlar yaşandı.

"KANATTA DEĞİL FORVETTE OYNAMALI"

"Muleka, ondan daha da iyi futbolcu. Bunu zaman da gösterecek. Ama şunun altını bir kez daha çizmem gerek; Cenk ortaya değil, kanatta devam edecek. Muleka ortada oynayacak. Şenol hoca tabii bunu yapar mı göreceğiz."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ