İşte ikilinin açıklamaları:

Serdar Ali Çelikler: Benim adamım var Beşiktaş'ta, o yetiyor. Abou'yu ben burada Fenerbahçe alsın diye öldürdüm kendimi, yüzde 80 şampiyon dedim. Aboubakar'ı alsaydı Fenerbahçe Sevilla'yı elemişti. Aboubakar - Valencia ikilisinin oynadığını düşünsene. Ötekilere dersin ki, siz savunun kardeşim... Bir de göbekli hali, fit değil daha. Hala Arabistan etkisi üstünde. Gökmen kardeşimi tebrik ediyorum, Belçika'dan hoca getirtmiş. Şimdi bu milli aradan sonrasını gör, iyice çalışacak bu.

Ali Ece: Aboubakar'ın en sevdiğim yanı, evet güzel gol attım ama daha çok çalışmam lazım diyebilmesi. Hayal ettiği şeyleri yapıyor saha içinde. Biz Serpil Hamdi Tüzün Hoca'yı da bu yüzden seviyoruz. Önce hayal edeceksin sonra yapacaksın. Serpil Hoca bunları 1984 yılında falan söylüyordu. Önce hayal edeceksin, hayal edemediğin hiçbir şeyi yapamazsın. Müzikte de öyle. Kulaktan çalıyorum falan diyenlere bakma. Çalışırsan çok gelişirsin ama Türkiye'de çok gelişmeye gerek yok, tuttuysan gidersin. Bu dönemde futbolculuk çok para getiren bir şey ama Aboubakar hala diyor ki bana da şans verilseydi Premier Lig'de oynayabilirdim. Hala bunu göstermeye çalışıyor ve bu şekilde devam ederse Beşiktaş'ta 1,5 sene sonra, West Ham falan birisi bunu alacak. Hırsı var ama çok kontrollü bir hırs. İlk geldiğinde kontrolsüz bir hırsı vardı, deli ediyordu beni o gördüğü kırmızı kartlar. 

Serdar Ali Çelikler: Dünya Kupası'nda attığı golü hatırla. Dünya Kupası'nın en estetik golüydü. Aşırtmayı demiyorum, Brezilya'ya kafayla attığını diyorum. Alisson'a atıyorsun, Thiago Silva ile Marquinhos'un arasından vuruyorsun, olağanüstü. Ceza sahasına yakın alıp sallanıyor ya böyle, Allah diyorum. 

Aboubakar'ın ikinci yarının başında attığı muhteşem golün taktiksel altyapısında Gedson'un mezella kullanımı var. Beşiktaş ilk 20-25 dakikada kapalı savunmaya karşı çok fazla etkili olamadı. Caner Erkin oynuyormuş gibi çok fazla gereksiz ve erken orta yaptı. Sonra hoca Gedson'u sol çizgiye yakın, yarım kanat oynatmaya başladı. Gedson'un mezella olarak kullanılması Beşiktaş'ın tıkalı damarını açtı. Gedson'u kanada alınca Salih ve Hadziahmetovic dönenleri topladılar, ön tarafa verdiler. 30'dan 2-0'ı bulana kadar da Beşiktaş etkili oynadı. GedsonU karşılamaya gelirken savunmadan bir adam eksildi ve Aboubakar boş alanı bulup çok hızlı bir oyuncu olduğu için, bence şu anda en önemli kriterlerden bir tanesi hız, o golü buldu. 

Amir ve Salih dönenleri toplamak için beraber oynatılıyor ama bu tip kapalı savunmalara karşı o iş olmuyor. Ghezzal oyundan çıkınca Beşiktaş'ın oyun kalitesi tak diye düştü. Gedson yeniden orta sahaya döndü. Merkezden daha çok geldi İstanbulspor.

Duhuliye.com