Karakullukçu'nun yorumları şöyle;

Bu hafta Beşiktaş’ın rakibi enteresan bir rakip sıradan bir rakip değil, sıradandan kastım güçlü değil ama farklı bir takım. Normalde Alanyaspor büyük takımlarla oynadığı maçlarda rakip takımlara çok fırsatlar veren bir takımdı. Bu maçta bu sorunun cevabını alacağız, Alanyaspor hocası Farioli ya '' ben bu maç topun arkasına geçeceğim ve kontratak oynayacağım'' derse. Trabzon maçındaki gibi, o maçta geçen senenin şampiyonu 5-0 yendi. Bu içerde bir büyü yaratmıştır. Normalde bu, Trabzonspora yapılmış özel bir plandır. Trabzonspor  oyun kurmaya çalışırken pres yaparak bunu çözüyordu, bunu sonuca döndürdüğünü görmüştük. Acaba Trabzonspor’a karşı böyleydi ben yine oyunuma döneceğim mi? yapacak Farioli, yoksa ben böyle kazanabiliyorsam, niye böyle kazanmayayım ki diyebilir, bundan bir ders çıkarttı mı.

Ben Beşiktaş’ın çok erken kilit çözeceğini düşünmüyorum, ama Alanyaspor kendi oyunumu oynayım derse Beşiktaş net favori.


Cenk Tosunun yükselişi var ama henüz eski seviyesine ulaşmadı,  tecrübeli, top tutabiliyor, bir çok işi azar azar yapabiliyor, eskiden bu işleri daha üstdüzey yapıyordu Cenk. Bence henüz daha kendine güveni yerine gelmedi, gelene geçene rövaşatayi basan Cenk, Muleka‘nın topunda, üstten auta atabiliyor boş kaleye. Eski hareketliliği bir nebze kısıtlanmış gibi görünüyor, Aboubakar gibi ilgiyi üstüne çekecek bir santraforla oynamak, Cenk’in işine yarayacaktır diye düşünüyorum. Gol sayısı artabilir ancak Aboubakar'ında ne kadar hazır olduğunu görmek lazım.  Ne olursa olsun dünya kupasında hazır gözüktü ama, Dünya Kupası özel bir periyot. Orada 2-3 maç kasa bilirim diyebilirsin, 15 günde üç maç oynarım diyebilirsin, artı milli takım da oynamak başka bir şey.  O maçlarda yüksek tempolu maçlar değildi, Suudi Arabistan’da ne kadar yüksek tempolu maçlara alışıktı, şimdi gelip en sert mücadelelere hiçbir şey olmamış gibi girerim diyip devam edecek mi?. Hocanın da huyudur, bu tip oyuncuları yavaş yavaş ısıtır, öyle pat diye hemen oyuna alayım, 90 dakika oynatıyım hocası olmayabiliyor. Sadece şu var Şenol hoca eski tanıdığı isimlere biraz daha fazla kredi açabiliyor. Abubakarla da daha evvel mesaisi olduğu için oyuna atabilir. O yüzden her şey olabilir Aboubakar ilk 11’de başlayabilir son 20 dakikada oyuna girebilir.