Hull City'de yeni direktörlük görevi için Carlos Carvalhal, Carlos Corberan ve Scott Parker ile birlikte Sergen Yalçın'ın da listede yer aldığı ifade edildi.

Haberde, adı geçen 4 aday arasında tek İngiltere tecrübesi olmayan ismin Sergen Yalçın olduğu kaydedildi. 49 yaşındaki teknik adamın, futbolculuk ve menajerlik kariyerinin tümünü Türkiye'de geçirdiği belirtildi.

Ocak 2020'den, Aralık 2021'e kadar Beşiktaş'ı çalıştıran Sergen Yalçın, efsanesi olduğu siyah-beyazlılarda Süper Lig ve Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşadı.

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde İngiliz medyasına, yeni teknik direktör için açıklama yapmış ve, "Birçok aday ile temas halindeyiz ve kulüp için en uygun ismi belirlemeye çalışıyoruz. Güçlü bir takımımız olduğuna inanıyoruz ve oyunculardan en iyi verimi alabilecek hoca için arayıştayız." ifadlerini kullanmıştı.

Başarılı iş insanı ayrıca, "Tek isteğim oyunculara uygun bir hoca bulmak. Eğer teknik adamın düşüncesi oyuncuların karakterinden farklı olursa takım iyi oynayamaz. Bizim oyuncularımıza 'geride bekle ve savunma yap' derseniz bunu yapamazlar. "Medyada çok fazla isim çıktı. Bunların bazıları bana olan yakınları sebebiyle, bazıları da geçmişte yaptıkları işler dolayısıyla yazıldı. Bu tarz haberlerin çıkması normal ancak Wigan maçından önce yeni bir hoca getirmemiz imkansız. Wigan maçının sonrası bizim için doğru zaman olacaktır, pazar gününden önce yeni hocamızı açıklamak istiyoruz." şeklinde konuşmuştu.