200 milyon Euro'luk Beşiktaş gayrımenkul projesiyle ilgili sorulara yanıt veren Adalı, "Bu Serhan Çetinsaya ya da Serdal Adalı projesi değil. Bu Beşiktaş'ın projesi. Biz ayakları yere basan proje derken bundan bahsediyoruz. Projede Beşiktaş'ın imzası yok diyorlar. Benim şu anda imza yetkim yok. Pazartesi - Salı herkes görür imzayı atıp atmayacağımızı." ifadelerini kullandı.

Adalı konu ile ilgili ayrıca “Bu gayrimenkul projesi Beşiktaşlıların projesi. Biz bu projenin yapılması için tüm görüşmeleri gerçekleştirdik. Emlak Konut ile tüm detayları görüştük. Protokolü imzaladık. Arsa sahipleriyle anlaştık. Ne yapalım; bu projeyi yapmayalım, borcu kapatmayalım da şu an çok gündemde olan Katarlılara mı satalım? Beşiktaş’ı Katar sermayesine bırakmayacağım.” sözleriyle büyük dikkat çekti.

İşte Adalı'nın açıklamalarından satır başları:

“2 seçimde aday oldum. Biri Fikret Orman’a karşı. Sonra Sayın Çebi aday oldu. Ona karşı da aday oldum. Beşiktaş’ın sıkıntılarını biliyorum. Her zaman hazırım.”

“Bir takımda 8 tane Afrikalı futbolcu olur mu? Şenol hoca hiç mi görmedin bu tehlikeyi?”

“Rıza Hoca'nın 3 bölgeye transfer ihtiyacı vardı. Şimdi belki 5 olacak. Belki bunlardan biri yıldız olur. Parasına bakmayız, alır geliriz”

“Rıza Hocamız başlamadan önce, hoca alternatiflerimiz vardı ancak Rıza Hocamız başladıktan sonra onunla devam kararı aldık. Bizlerden daha fazla üzüldüğünü biliyorum.”

“Aday olduğum günden beri, ‘ayağı yere basmayan proje açıklamayacağım’ dedim. Gayrimenkul projesinin tüm hazırlıkları yapılmış. Allah izin verirse pazartesi mal sahipleriyle yeniden oturacağız. 2 arkadaşımla birlikte o arazilerin paralarını cebimizden vereceğiz.”

“Gayrimenkul projesinin temelini en geç 1 yıl sonra atacağız.”

“Tek yumruk haline gelmezsek dışarıyla mücadele etmemiz çok zor.”

“Hasan Arat bana 'O arkadaş' dediği müddetçe ben de ona 'Bey' olarak hitap edeceğim.”

“Hasan Arat, Beşiktaş’ı PSG’nin pilot takımı mı yapacak?”

“Başkan olduğum gün, sahte üyeler için komisyon kuracağız.”

Soru: “Siz olsaydınız Talisca takımda kalır mıydı?” 

Serdal Adalı: “Şenol Hoca ile ikinci kez şampiyon olan kadrodan kimseyi göndermezdim.”

Duhuliye.com