Önce adaylığa sıcak bakmıyordu. Sonra Amerika’nın yolunu tuttu. Eyvah!.. Yine adaylıktan kaçtı söylentileri yayıldı. Yakın çevresi ‘soğuk’ diye geçiştirdi... “Vallahi biz de istiyoruz ama kararsız..” diye açıklama yaptılar. Bodo maçı bitiminde Adalı ile karşılaştık. Kendisini ilk yöneticilik döneminden beri çok iyi tanırım. Hiç böyle iddialı, kendinden emin ve kararlı görmedim. Neden mi? Seçime sayılı günler kala sözü Serdal Adalı’ya verelim: “Öyle talepler, istek ve baskılar geldi ki... Böylesini görmedim. Başkan adayı olmaya karar verdim. Pazartesi gibi toplantı yapıp açıklarız.”

Önce Rıza, sonra Sergen

“Bu geçiş döneminde yönetimin en baştan Rıza hoca ile devam etmesi doğru olurdu. Yeni sezon planları için benim tercihim Sergen Yalçın olacak. Şimdiden oturup önümüzdeki yılın şampiyonluk getirecek kadrosunu kuracağız. Ben hikaye anlatmam. İcraat yaparım. Herkes bunu biliyor. Rakiplerimize korku ve endişe, camiamıza güven vereceğiz!”

‘Arat’a çağrımdır...’

“Benim için ortaya tuhaf bir iddia atıldı. Hasan Arat kulüp, Serdal Adalı Futbol A.Ş’nin başkanı olacak diye. Böyle bir durum ancak şöyle olabilir. Arat’a da çağrımdır ve gurur duyarım. Tam tersi. Yani ben kulüp başkanı, eğer Arat kabul ederse aynı yönetimde farklı pozisyon alabilir. Ortak amaç Beşiktaş...”

‘Emre aday olmamalı’

“Ben Emre Kocadağ’ın ağzından adaylık sözü duymadım. Bu dönem alacağını sanmıyorum. Olmamalı da. Bana, ‘7 ay ihtiyaç var, gel’ dediler İkinci Başkanlık yaptım. Aday olunca, ‘eski yönetimin devamı’ denildi. Emre senelerdir asbaşkan ve futbol sorumlusu olarak görev yaptı. O yüzden, varsa böyle düşüncesi bunu olağan seçime taşımalı. Akıllı kardeşimizdir. Öyle yapacağını düşünüyorum. Doğrusu bu.”

Liste hazır...

“Göreve gelecek başkan ve yönetimi her açıdan güçlü olmalı. Rakamlar yüksek. Şahsi kefalet vermeden bankalar bile kredi vermiyor kulüplere. Bir oyuncu gündeme geldi mi, gidip tereyağından kıl çeker gibi alınıp getirilecek. Beşiktaş ancak böyle bir yönetim tarzı ile ödeme sıkıntısı çekmez. Benim 40 kişilik çekirdek yönetici havuzum hep hazırda. Çok daha fazlası da mevcut.”

‘Quaresma bile aradı’

“Transferini yaptığım Quaresma bile başkanlık için arayıp ısrarcı oldu. Böyle yerli yabancı çok değerimiz var. Kendilerine kulüp çatısı altında farklı görevler vereceğim.”

Aralık’ta ödeme var...

İşte Adalı ile ayak üstü seçim sohbeti... Bu arada bir hatırlatma yapalım. Adalı konuyu açtı, biz tamamlayalım. Kulübün Aralık ayında bir hayli yüklü genel ödemesi var. Her şeye rağmen Adalı gemileri yakmış. Camianın desteğini arkasına almış hissediyor. Bu seçim bir başka seçim. Kaybedeni olmayacak! Kazananın kredisi var. Ara transfer yakın. Yeni sezon için rahat zaman mevcut. Transfer deyince akla gelen isimler belli: Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören, Fikret Orman ve Serdal Adalı.. Üç eski Başkan, bir de futbol şube sorumlusu ve yeniden aday olan Adalı. Bir hiç uğruna Beşiktaş için hapis yatan yönetici. Seçim ateşi alev alev, kora dönüyor!..

Orhan YILDIRIM / Fanatik