Beşiktaş'ta 3 Aralık'ta yapılacak seçimli olağanüstü genel kurul için adaylığını koyan Serdal Adalı, plan ve projelerinin hazır olduğunu, göreve geldiklerinde neşteri öncelikle takıma vuracaklarını söyledi.

İşte Adalı'nın açıklamaları: "Bu sene çok kötü bir kadro mühendisliği yapılmış. 8 futbolcunun Afrika Kupası'na gitme durumunu görüyoruz. Bazı bölgelerde çok futbolcu, bazı bölgelerde ise eksikler var. Kulübün taraftarlarla geçen yıl mayısta iletişim koptu. Şampiyon olan hocayla hemen sözleşme yapılması lazımdı. Ancak Sergen hocayla konuyu uzattıkça uzattılar.

HAYALİ PROJELERLE GELMEM
Başkan ile hocanın arası iyi değil söylemleri Ümraniye'nin de yitirilmesine neden oldu. Bugünün başlangıcı, o günden gelen hadiseler. Sonuçta geldiğimiz nokta hiç iç açıcı değil. Güzel günlere çok acele geçmemiz lazım. Bazıları 'Sadece futbol konuşuyor' diyor. Elbette bizim de projelerimiz var. Önümüzdeki hafta açıklayacağız. Camianın önüne hayali projelerle gelmem. Kaynağının belli oluğu, ayakları yere basar hale geldiği dakikada açıklayacağız. Beşiktaş'ın borcuna ilaç olacak projelerimiz var.
ZİRVEYE ÇIKARMAMIZ ŞART
Ancak bu benim çok istediğim bir şey değil ama şu anki gündem futbol takımın durumu. Avrupa kupalarına katılamayan, ligde başarısız, geliri azalmış bir kulübe kim transfer olmak ister ya da kim futbolcu gönderir? Takım kötü gittiğinde kulübün de gelirleri azalıyor. Avrupa'dan mahrum kalıyorsunuz, sponsorlarınız mutsuz oluyor ve yenisini bulamıyorsunuz. Birinci önceliğimiz bu nedenle takımı ayağa kaldırıp zirveye çıkarmak. Ben umutsuz değilim. Bu sezon yerinde transferlerle Şampiyonlar Ligi'ne katılacağımızı düşünüyorum."

QUARESMA DÖNÜYOR!
"Guti ve Quaresma ile görüşüyorum. Bu isimlerden Beşiktaş'ın scout olarak faydalanması lazım. İnşallah 11 Ocak'ta transfer açıldığı gün yeni oyuncuları hocamıza teslim etmek istiyoruz"
Daha önce görüştükleri Rıza Çalımbay ile Samsunspor maçından sonra tekrar bir araya geleceklerini belirten Adalı, "Bu karşılaşma ile bazı şeyler daha da netleşecek. Mehmet Özdilek de mevcut scout ekibi ve benim yurt dışında danıştığım scout ekipleriyle temas halinde. 11 Ocak'ta transfer açıldığı gün, transferi bitirmiş bir şekilde hocamıza teslim etmek istiyoruz. Biz bu futbolcularla ligi yaşayacağız. İnşallah Rıza hocanın tespitleriyle, kendi yerlerinde oynayarak daha faydalı olacaklar. Simao, Guti, Quaresma ile görüşüyorum. Bu isimlerden Beşiktaş'ın faydalanması lazım. Geçtiğimiz dönemde yurtdışında scout ekibiyle de çalıştık, faydasını da gördük" ifadelerini kullandı.

BEN BU CAMİAYI TOPARLARIM
Seçimde çok iyi sonuç alacaklarına inandığını dile getiren Serdal Adalı, taraftardan ve basından kopuk kulübün iletişim problemini bir an önce çözmeleri gerektiğini de vurguladı. Adalı, "Ben bu camiayı toparlarım. Önceki yönetimlerde görevinde başarılı olmuş kişiler varsa ona edilen laflara bakmam listeme alırım. Yeter ki fayda sağlasınlar. Camianın bu durumda olmasının bir sebebi de bölünmüşlük. Biz kendi ayağımıza basmaktan, dışardan gelen saldırılara yeteri kadar cevap veremiyoruz. Her seçim dönemi dernekler insanların ağzına sakız olmuş, Beşiktaş'ta oyunu herhangi birine esir edecek, teslim olacak hiçbir dernek yok" ifadelerini kullandı.

HASAN BEY'İN VAATLERİ RESİM!
Genel kuruldaki rakibi Hasan Arat'ın söylemlerini de eleştiren Adalı, sözlerini şöyle tamamladı: "Geçenlerde Hasan Bey, 'Quaresma ve Atiba'ya jübile yapacağım' dedi ama yanındakiler ne söylediyse artık sadece Atiba için konuşuyor. Biz ikisine de jübile yapacağız. Atiba'nın İstanbul'da yaşayacağını bilsem onunla yapılacak çok işimiz olur, kendisini çok takdir ediyorum. Ayrıca Hasan Bey'in vaatleri resimden öteye geçmiyor. 'Kulüp başkanlarıyla bir araya gelip, transfer yapacağız' söylemleri var. En azından söyleseydi kimi alacak ben de bir taraftar olarak bilseydim!"

Kaynak: Sabah