Adalı, Mersin Tenis Yelken ve Yüzme Kulübü'nde düzenlenen toplantıda Beşiktaş Kulübünün kongre üyeleriyle bir araya geldi.

Program öncesi konuşan Adalı, önlerinde çok kritik günlerin olduğunu söyledi.

Adalı, siyah-beyazlıların içinde bulunduğu sürece değinerek, "Kasım ayında böyle konuşmayı hatta ve hatta böyle bir yarışın içinde olmayı hiç istemezdim. Bugün Beşiktaş'ın başarısını konuşuyor olmayı, hepimiz tüm kalbimizle tercih ederdik. Durum olağanüstü olunca biz de üzerimize düşeni yapıp, adaylığımızı camiamızın takdirine sunduk. Çok da güzel karşılık, destek bulduk. Birlik duygusunu yeniden tesis edebileceğimizin sinyalini aldık ancak içinde bulunduğumuz tablo maalesef ortada. Maddi ve manevi erozyona uğruyoruz. Bu durum her Beşiktaşlı gibi beni de tüm kalbimle derinden yaralıyor." diye konuştu.

"Beşiktaşlıların yüzünü güldürmek için bu kutsal göreve talibiz"

Beşiktaş'ın Türk spor tarihinde bir okul olduğunu vurgulayan Adalı, şöyle devam etti:

"Beşiktaş zirveden uzak kalmayı kabullenemez. Adaletsizliğe karşı orta yolu seçemez. Başı daima diktir. Benim ve ekibimin enkaz edebiyatı yapmadan Beşiktaş'ımızla ilgili çok kısa vadede gerçekleşecek hayalleri ve umutları var. Mersin'de, Beşiktaş'ımızı yaşatan Mersin sokaklarında, Beşiktaş'ımızın formasıyla, atkılarıyla dolaşan bütün Beşiktaşlıları mutlu etmek ve yüzlerini güldürmek için bu kutsal göreve talibiz. Beşiktaş'ımız hepimizin umutları olmuştur. Kartalımızın yine zirvede uçmasını istiyoruz."

"Vakit, Kara Kartal'ı zirveye taşıma, ayağa kaldırma vaktidir"

Serdal Adalı, hedefledikleri çalışmaları anlatarak, şunları kaydetti:

"Altyapısı örnek, tesisi, tapusu, taşınmazıyla kısaca mali gücüyle bağımsız bir Beşiktaş istiyoruz. Okuluna, işine Beşiktaş formasıyla giden, mutlu bir camia istiyoruz. İşte bizim hayalimiz bunlar. Tüm kongre üyelerimizi göreve davet ediyorum. Gelin Beşiktaş'ımıza bu kez biz kanat olalım. Ulu Önder Atatürk'ün işaret ettiği zeki, çevik ve ahlaklı sporcuları Beşiktaş'ımızın bünyesinde toplayarak, Beşiktaş'ımıza yakışan başarıları yakalayabilmek, onursal başkanımız Süleyman Seba'nın açtığı yolda devam edebilmek, sizlere verebileceğimiz bir sözümüzdür. Ben ve arkadaşlarımız bunları yapabileceğimizi söylüyoruz. Artık vakit, icraat vakti. Beşiktaş'ımızı yüceltme vakti. Artık vakit, her cephede bir olma vakti. Vakit, Kara Kartal'ı zirveye taşıma, ayağa kaldırma vaktidir."

Üyelerin sorularını cevaplayan Serdal Adalı'nın açıklamaları şu şekilde:

Yönetime gelirseniz, federasyon başkanının tavrı hakkında ne düşünüyorsunuz? Stadyumun genişletilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Matruşka tabiri sizce doğru mu?

"Tarafıma yöneltilen söylemler çok yakışıksız. Bu konuda bu söylemleri hak eden camiadaki en son ismim. Son 13 senede 2 defa aday oldum. Bana bunları söyleyenler o tarihlerde neredeydiler? Parmak olayına gelinceye kadar masaya vurma hadisesi var. O zaman gerekli tepki gösterilmediği için konu buraya geldi. Beşiktaş’ın evinde Beşiktaş’ın başkanına kimse parmak sallayamaz. Özür dilemediği sürece o stada adım atamaz. Çünkü o saygısızlık, camiaya yapılmıştır."

"Stadyumda yapılacak işler bellidir. Mimarlarla gerekli toplantıları yaptık. Deplasman tribününü ikiye bölmek ilk iştir. Projeleri çiziliyor. İkincisi de kapasite artırımı. 52 bine çıkacak kapasite. Onun dışında da yapılacak bir şey yok. Ses dağılıyor diye şikayet geliyor, çatıyı değiştirmek zor. Çatıyı değiştirmek yeni stadyum yapmak kadar maliyetli ve uzun bir iş. Zaten Anıtlar Kurulu oraya çivi çaktırmaz bize. Çatı ile tribün arasında açıklıktan şikayet ediliyor ama o açıklık, rüzgar sirkülasyonu nedeniyle olması gereken bir şey."

"Rıza Çalımbay ile mi devam edeceksiniz?"

"Evet. Keşke Şenol Güneş bıraktığı zaman Rıza Hoca gelseydi belki Avrupa’da devam ederdik."

"Burak Yılmaz’ın üyeliğinin düşürülmesi ile ilgili düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum?

"Bu Genel Kurul’un alacağı bir karar. Orada önerge verilir, düşürülür. Siz düşürün derseniz düşürelim."

"Eski başkanlarla diyaloğunuz nasıl? Onların desteğiyle aday olduğunuz söyleniyor?

"Onların desteğiyle aday olmam. Eski başkanlarla aramın nasıl olduğunu, neden kötü olduğunu da çoğu kişi bilir. Aday olmak isteseler kendileri aday olurlardı. Birini seçtirme güçleri varsa kendileri aday olsunlar."