Atilla Gökçe yaptığı değerlendirmede;

Farklı Beşiktaş izledik, Beşiktaş sahaya çıktığı zaman niyeti yüksek tempoyla rakibini adeta bunaltarak, bayıltarak özellikle ilk yarıda olağan üstü baskı kurup, golleride çabuk atarak peşpeşe sezon başından beri oynadığı zaman böyle oynuyordu.

Ama sonradan oyunu ve skoru tutamadığı maçlar oldu. İstanbulspor daha az göründü pozisyonlarda ama çata çat mücadele etti. Sadece kendi bölgesinde değil topu ikinci üçüncü bölgede oynadı taşıdı oralara. Beşiktaş’ın temposunu, bu yıl yenilik olarak sunduğu o ezici tempoyu oynatmadı Beşiktaş’a o tempoyu önledi birincisi. İkincisi Beşiktaş’ın orta alanı Gedson ve Josef’in gelmesine rağmen sorunlu. Evet orta alanda hücum pozisyonları, gol pozisyonları konusunda yerleşik bir kalite var  ama orada top kazanmak, topa sahip olmak, topu kullanmak, rakibi oynatmamak gibi geçit vermemek gibi unsurlar ihmal ediliyor diyemem ama arka planda kalıyor. 

Başarısız oluyorlar o konuda...

Şöyle bir istatistikte var Beşiktaş uzaktan şutlara karşı çok korunaklı değil. İşte nereden atılıyor uzaktan şut? İkinci bölgeden geliyor veya ikinci bölgeden üçe geçerken oluyor. 30 metrelerden, 25 metrelerden şutlar atılıyor. 

Adam Murray çok dürüst açıklamalar yaptı. Ne bir polemik konusu yarattı, ne hakem olayına sığındı. Ben özellikle maç sonu demeçlerinin antrenörler tarafından bir defa daha gözden geçirilmesini diliyorum. Teknik açıklama yaptığınız zaman futbol seyircisinide eğitmiş oluyorsunuz. Onların ifadesiyle görmediğiniz şeylere dikkat ediyorsunuz… 

Masuaku ile Weghorst arasındaki olayı merak ediyorum. Golden sonra Weghorst arkadaşına birşeyler anlatıyor. Normalde gol olmuş o anda renkler birleşir ama Masuaku memnun değil arkadaşının belinden tutmuş aralarında mesafe var. Bir şeyler var…

Duhuliye.com