"Feyyaz Uçar'ın yaptığı "Sergen Yalçın Beşiktaş'ın evladıdır. Teknik direktör adaylarımız arasında. Aslında isim vermemem gerekiyor ama konu Beşiktaş'ın çocuğu olunca dayanamadım" sözleri camiayı heyecanlandırırken, teknik direktör adayları arasında Bruno Genesio ve Sergen Yalçın isimleri ön plana çıktı.

Sergen Yalçın le aynı dönemde Beşiktaş forması giyen Tümer Metin, Sergen Yalçın ile yaptığı görüşmeyi ve Yalçın'ın yeniden Beşiktaş'ta görev alma ihtimalini Tivibuspor'da açıkladı.

İşte Tümer Metin'in açıklamaları:

Sergen Yalçın'la iki gün önce beraberdik, bayağı uzun uzadıya da oturduk. Feyyaz abi adaylar arasında olduğunu söyledi ama Sergen Hoca'ya bu anlamda gelmiş bir şey yok, iki gün öncesine kadar henüz bir şey yok, onu net söyleyebilirim. Bence geçiştirdi Feyyaz abi, adaylar arasında Sergen Hoca'nın olduğunu düşünmüyorum Hasan Arat yönetiminin. Ama sorulan soru üzerine de bu şekilde nazikçe bir cevap verdiğini düşünüyorum. Sergen Hoca için fikrimiz baki ve sabit: Ben Şenol Hoca ayrılığından sonra direkt gelmesi gerektiğini, yönetim kim olursa olsun Sergen Yalçın ismine hayır diyemeyeceğini, bir de çıtayı öyle bir yere koydu ki Sergen Hoca, o yokluk sezonunda, o imkansızlıklar içinde doğru işi çıkararak, takımı şampiyon yaparak... Şimdi dışarıda olması da zor, Sergen Hoca'nın da işi zor. Şimdi diyoruz ki Sergen Hoca'ya takımı gözü kapalı emanet ederim, hiç hoca arayışına girmem... Ama Sergen Hoca'nın da bu takıma elinde sihirli değnekle gelip bütün çehresini değiştireceğine olan inancımız, orası tartışılır. 

Sergen Hoca, Şenol Hoca'nın ayrılığından sonra Beşiktaş'ı istiyordu. Hatta o dönemki sohbetimizde şöyle bir şey söyledim: "Hoca, bu takım değil. Bu takım sana zarar verebilir. Nasıl olsa bir Beşiktaş'ın daha var. Doğru takıma gelmek, doğru zamanda gelmek de bu işin en önemli parametrelerinden bir tanesi. Ne yapsan olmayabilir bu takımla..." 'Ben oynatırım bu takımı' demişti. Şimdi aynı fikirde değil."

Duhuliye.com