Kayserispor maçında alınan 3 puan sonrası Beşiktaş camiası, üst üste gelen mağlubiyetlerin ardından rahat bir nefes aldı.

Alınan bol gollü galibiyet büyük mutluluk yaratırken, gecenin Beşiktaş adına en güzel yanlarından biri de, Kayserispor maçına geçici görevle takımın başında çıkan Önder Karaveli oldu.

Karaveli; gerek maç öncesi ve sonrasında verdiği demeçler, gerekse skor tabelasına yansıyan değişiklikleriyle Beşiktaşlıların büyük takdirini topladı.

Maç sonrası Önder Hoca için “Serpil Hamdi Tüzün ekolüne, Beşiktaş duygusuna yakışır bir teknik adam” yorumları yapıldı.

Düne kadar teknik direktör kim olacak sorusuna cevap arayan birçok Beşiktaşlı, yola Önder Karaveli ile devam edilmesi görüşünde birleşti.

Önder Hoca sahada sadece Beşiktaş’a kritik bir maç kazandırmakla kalmadı.

Sergen Yalçın ayrılığı sonrası kötü bir sonuçta tüm tepki okları yönetime dönecekken, Karaveli maçı çevirerek stattaki olası yönetim protestolarını da bertaraf eden en önemli etken oldu.

Zira Kayserispor’u 2-1 öne geçiren golden sonra, tıpkı takım gibi psikolojik bir kırılma yaşayan tribünler de Sergen Yalçın’ın adına tezahürat yapmaya başlamışlardı.

Skoru 2-2’ye taşıyan gol biraz daha gecikse, bu tepkilerin sonunun nereye varacağını kestirmek zor değildi.

Kayserispor maçındaki zorlu ve gitgelli galibiyet, doğru okunabildiği takdirde Beşiktaş yönetimine çok önemli mesajlar verdi.

Yönetimin kazanımı belki sadece galibiyet ancak Beşiktaş camiasının kazanımı Önder Karaveli oldu.

Beşiktaş taraftarı, Sergen Yalçın’ın geçen sezonki birleştirici gücünü, onlarla birlikte atan kalbini ve ruhunu bu kez Önder Karaveli’de buldu.

Şampiyonluk yarışında artık bir baskı da kalmamışken, Avrupa defteri de kapanmışken Beşiktaş, teknik direktör seçiminde doğru zamanı ve koşulları bekleyip en iyi kararı alabilmek için önemli bir kredi yakaladı.

Kimbilir, Önder Hoca’nın soyadı Karaveli değil de Caravelli olsa bugün binbir methiyeyle kendisini resmi olarak Beşiktaş A Takım Teknik Direktörü yapan imzayı çoktan atmış olacaktı.

Doruk KOÇ  /  Duhuliye 

Beşiktaş'tan son dakika, transfer ve özel haberler için Duhuliye.com mobil uygulamalarını indirmek için TIKLAYIN