AHMET NUR ÇEBİ'NİN AÇIKLAMALARI
"Futbolun ekonomik anlamda çok önemli olduğu bir dönemde sponsorlar orada bulunmaya çalışıyorlar. Amatör branşlara sponsor olanlar candan, gönülden, hiçbir şey beklemeden destek oluyorlar. Ben genç sporculara verdikleri destekten ötürü candan teşekkür ediyorum.

Beşiktaş'a geldiğimiz günden bu yana amatör sporların yükünü çekmeye devam ettik. Son çıkan Spor Yasası'na göre hiçbir şekilde bu spor branşlarına dışarıdan, kendi içerisindeki gelirleri dışında destek vermemiz mümkün değil. Futboldaki gelirler futbola yetse ve isteseniz dahi amatör branşlara veremiyorsunuz. Bu bir suç."

"Kadın futbolu biliyorsunuz çok popüler hale geldi. Kadınlar, bugüne kadar biz erkekleri her yerde geçtiler. Çok yakında hep önümüzde olacaklar. Baş tacılar. Her şeyi hak ediyorlar."

"BASKETBOL BİRAZ KARIŞIK"

"Basketbol biraz karışık durumda. Amatör mü, karga mı, kuş mu belli olmayan bir spor dalı olmaya başladı. Ne amatör olabiliyor, ne profesyonel olabiliyor. Çünkü, gelirler neredeyse 0'a yakın. Stada girince birinin dolduruşa getirdiği 5-10 çocuk içeri girip, tezahürat yapıyor. Salonda 20 kişi yok. Bilet parası 10-20 lira. Kapıdaki tek güvenlikçiyi karşılayacak ekonomisi yok."

"SÜREÇ KÖTÜ GİDİYOR"

"Kötü giden bir süreç var, skorlar açısından kötü giden bir süreç. Mutluluk bekliyorsanız acı çekmeyi bilmeniz lazım. Diğer konularda baktığınızda rakiplerimize, isimlerini vermek istemiyorum, arkalarında müthiş büyük sponsorluklar var, kurumsal anlamda şirketlere ait basket takımları. Beşiktaş bir şirkete ait olmadığı için kendi camiasının desteğiyle başarılı olabilir. Akatlar, ağzına kadar dolacak. Oradaki ilgiye göre sponsorluklar gelecek. Basketle ilgili kendi açımızdan şunu düşünüyoruz; bu sonuçlar çok hızlı şekilde düzelir."

"Bandırma'dan gelen sporcularla ne kadar ivme kazandığımızı gördünüz. NBA'ya gidenler oldu, başka takımlara yüksek bedellerle gittiler. Biz sattığımız çocukların yüzde 10'u kadar bedel ödedik. Gidenlerin ardından kalan 14 tane çocuk var. Ektiklerimizin nasıl faydalı olduğunu göreceksiniz. Bu çocukların kıymetlerini tahammülle göreceksiniz. Dışarıdan alınıp getirilen basketçiler ile 35-40 milyon TL açık verdik yıllık. Bu doğru değil. Günlük, anlık başarılar için olmaz. Varsın böyle olsun. Beşiktaş, gelecekte dimdik ayakta kalacak."

Duhuliye.com