Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Hatay'da Kartal Yuvası açılışına katıldı. Başkan Çebi burada açıklamalarda bulundu

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde: 

Anadolu, Beşiktaşlıların olduğu yer. Maçımız var. Hatay güzel, hoşgörünün olduğu bir il. Sayın Valiyi de ziyaret ettik. İnsanların burada etnik farklılıkları olmasına rağmen birbirine sarılmasını görmek güzeldi. Dünyaya örnek olacak bir il. Bu hoşgörünün spora da yansımasını istiyoruz. Hatay'ın hoşgörü açısından bir ders niteliği taşıyacağını buradan mesaj olarak söylemek istiyorum. Herkes birbirini her türlü haliyle kabul etmiş. Sportif faaliyetlerin sadece sahada olduğu, onun dışında taraftarların birbirini kucakladığı bir futbol, spor diliyorum.

İnşallah maçı kazanarak evimize dönmek istiyoruz. Temennimiz bu. Hakemlerle ilgili hoşgörü olmaz. Hakem hakemdir. Adalet dağıtır. Adalet dağıtamayanlara hoşgörü olmaz. Ben taraftara olan hoşgörüyü ifade etmek istedim.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in ve Erden Bey'i serzenişleri oldu. Murat Sancak Bey'in oldu. Herkesin oluyor. Ben 1 sene evvel hakemleri değiştirelim dedim. Kan değişikliğinde fayda vardı. Gidenler neden geri getirildi bilmiyorum. Hakemleri değiştirelim hava değişsin demiştik. Birden bire bu hakem arkadaşlar geri getirildi. Diğer kulüpler, 'Belki yapılmalıydı ama sezon bitince olmalı' dediler. Ama bunu söyleyen arkadaşların sesi çıkmadı.

Şimdi herkes yandım anam diye bağırıyor. Bir başkasına yapılan yanlışa müdahale etmezseniz size de yapılır. Geçmişte Beşiktaş'a yanlış kararlarla eziyet edilirken, hakkı yenilirken ses çıkarmayan kulüp başkanlarının seslerini çıkması sözlerimi doğruluyor. Yapılan yanlışa müdahale etmezseniz size de yapılır. Onu yaşıyorlar.

Beşiktaş'ın kamp kadrosu açıklandı! Ghezzal... Beşiktaş'ın kamp kadrosu açıklandı! Ghezzal...

Önümüzde Galatasaray derbisi var. Galatasaray serzenişte bulunuyor. Canları yanmıştır. Anlayabiliyorum. Ama bunun bizim maçımızda telafi edilmemesini temenni ediyorum. Her iki tarafın da hakemlerden şikayet etmediği bir maç olmasını diliyorum. Birinin canı yandı diye diğerine eyyamcılık yapıldığı bir sonuçla umarım karşılaşmayız.

Eyyamcılığa gerek yok. Hakemler birisinin hatasını bir diğer maçta düzeltecekmiş gibi sahaya çıkmamalı. Umarım bunlar Galatasaray maçımıza yansımaz. Başkasına yapılan haksızlığa müdahale etmezseniz size de yansır. Kulüp başkanları umarım şapkalarını önlerine koyar. TFF Başkanı da umarım benim 1-2 yıldır söylediklerime kulak verir.