Depremzedelere destek amaçlı Beşiktaş Jimnastik Kulübü bugün "Bırakmam Seni Türkiye" kampanyası için basın toplantısı düzenledi. Kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi toplantıda yer alırken önemli açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem nedeniyle zarar gören Gaziantep FK ve Hatayspor, Süper Lig'den çekildi. TFF bu karar sonrası bu takımların gelecek sezon da ligde kalacağını ve bu takımlarla bu sezon oynanacak maçlarda rakiplerin hanesine 3 puan yazılması gerektiğine karar verdi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise bu durum hakkındaki düşüncelerini, "Siz kalkar da şimdi iki maçını Antep'te deplasmanda oynamış bir takımla, iki maçını sahasında oynamış bir takımın almış olduğu puanların ligin tescilinde, sonunda adil olduğunu düşünebilir misiniz? Bence hayır. Bence yok kabul edilmeli. İki kulüple yapılan karşılaşmalar... Bundan sonrakiler sayılmayacağı gibi geçmiştekilerin de sayılmaması gerektiğini düşünüyoruz." sözleriyle ifade etmişti.

Çebi bugünkü basın toplantısında söylediklerinin eleştirildiğini ancak haklı olduklarının ortaya çıktığını söyledi.

Ahmet Nur Çebi'nin açıklaması

"Play-off'la ilgili yazılı veya sözlü konuşmamız söz konusu olmadı. Ama ne hikmetse Beşiktaş ve şahsım üzerinden gerginlik yaratabilecek konuları birileri dile getiriyor. Ben, o konuya soru üzerine cevap verdim. O soruya verdiğimiz cevabın haklılığı ortaya çıktı. Herkes, 'Evet, bu şekilde yapılması yanlıştır, adaletsizdir demeye' bugün başladı. Eğer konu zamanlamanın yanlış olmasıysa, bana soru sorulduğu gece TFF, karar için toplanmıştı. Bunun sorumlusu, TFF'nin gereksiz zamanda gereksiz şekilde konuyu gündeme getirmiş olmasıdır"

ONUR BULUT TRANSFERİ

Beşiktaş devre arasında 1 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Onur Bulut'u Kayserispor'dan transfer etti. Kayserispor transferi Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na taşıdı. Beşiktaş - Kayserispor arasındaki yaşanan gerfinlik hakkında Ahmet Nur Çebi, "Gereksiz gevezelik etmelerine ve Beşiktaş'ı küçük düşürücü ifadede bulunmalarını doğru bulmuyorum" ifadelerini kullandı.

"Onur transferi, bizim için etik bir transfer olmaktan başka bir şey değildir. Kayserispor yöneticileri haklı olduklarını düşünüyorsa gidecekleri yer bellidir. Gereksiz gevezelik etmelerine ve Beşiktaş'ı küçük düşürücü ifadede bulunmalarını doğru bulmuyorum. Kendilerine çeki düzen versinler, burası Beşiktaş. Bir futbolcu, gider ayak size 1 milyon euro kazandırmak için bir kağıda imza atıyorsa saygı duymak gerekir. Onu bir odaya koyup kumpas kurmak doğru bir şey değildir."