Aidiyet duygusunu ait olmayanlar bilemez. Hiçbir karşılık beklemeden, süresini belirlemeden geldi sorumluluğu üstlendi hem de kendisini göreve geç getirenlere rağmen, sakın bu sözlerimi oopülist söylem olarak algılamayın Beşiktaş'ı hissetmek, yaşamak adına bunları söylüyorum.

Rıza Çalımbay yani bizim "Atom Karıncamız" Başakşehir maçı öncesi pek de yeterli antreman fırsatı bulmadan takımı maça hazırladı ve biliyorduk elinde sihirli bir çubuk yok, her şey bir anda değişmeyecek ama o ilk ateşi önce tribünlerde yaktı, taraftarın umutlarını tazeledi sonra maçın ikinci yarısında takıma bir kez daha dokundu hem de neyi eline atsa kalmasına rağmen.

Aboubakar ve Cenk tribünde ama o Rebic üstünden bir oyun aklı yakaldı malum takım fizik olarak, ruh olarak geride, elindeki kalite ayaklar üzerinden oyunu okumaya çalıştı ve bugüne kadar ıskarda işçi modeli belirlenmiş Rebic ve Muleka ile sonuca gitti.

Rebic oyunda kaldığı müddetçe hep en iyisini yapmaya çalıştı. Kendi bölgesinde oynayan Bahtiyar bir kere daha hakemlerin seçtiği kurban oldu.

Beşiktaş'ın rakipleri kart cezası görmesi için illa ki sahada bir Beşiktaşlı futbolcunun ölmesi mı lazım? Rakip dirseği vurmuş, Bahtiyar'ın hâli ortada düşerken rakibine çarpmış ve hakeme göre faul yapmış. Allah sizi bildiği yapsın, hepiniz Beşiktaş düşmanısınız sizi atayan kurum ve arkanızda duran TFF'de dahil.

Beşiktaş zor da olsa kazanması gereken bir maçı kazandı milli arada dokunuşlar devam edecektir dileriz ligin kalan bölümünde Rıza Çalımbay'ın emekleri boşa gitmez. Gelecek yönetim ne karar  alacak bilmiyoruz, bildiğimiz bir şey var o da namus işçisi Rıza Çalımbay içindeki Beşiktaş'a olan aidiyet duygusuyla elinden geleni yapacaktır.

İyi ki varsın, senin gibi daha çok Beşiktaş evladı var ve onlarda sorumluluk verilirse yüreklerini aynı aidiyet duygusu ile sahanın orta yerine koyar.