Beşiktaş GKN Kargo Kadın Basketbol takımı baş antrenörü Aziz Akkaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla siyah beyazlı camiaya mesaj yolladı

Alınan kötü sonuçların ardından, geçtğimiz ay içerisinde bir önceki baş antrenör Ayhan Avcı ile yollarını ayıran Beşiktaş GKN Kargo Kadın Basketbol takımının başına getirilen Aziz Akkaya,  ilk önemli açıklamasını şahsi sosyal medya hesabından yapmış oldu.

Coach Akkaya, kişisel instagram hesabında şu cümlelere yer verdi:

Taş yerinde ağırdır. Benim de ağırlığımı hissettiğim yer hayatımın yarısından çoğunu geçirdiğim hayal ettiğim hayallerimi gerçekleştirdiğim EVİM dir.

Evime döndüğüm için çok mutluyum. Ama tabiiki benim mutluluğum yeterli değil mutluluğu hakkeden Camiamı mutlu olması önemli ve benim ilk amacım camiamızı mutlu etmek.

Rahmetli başkanımızın dediği gibi ‘kimsenin adamı olmayın’ kimsenin adamı deği ben Beşiktaş’ın bir evladı olarak buradayım ve kimsenin Beşiktaş’ımızı üzmesine izin vermemek düsturu ile ilk günkü gibi Ahmet Fetgeri spor salonundaki heyecan ve Aşk ile yine yeniden yola çıkmanın heyecanını geçde olsa paylaşmak istedim.

Hayat bu... Hayat BEŞİKTAŞ

Yapılan paylaşıma siyah beyazlı camia ve Beşiktaşlı taraftarlardan yoğun destek geldi. 


Ayrıca Akkaya'nın Duhuliye.com'a yapmış olduğu açıklamada ''Kimse merak etmesin, bu takımı play-off'a çıkaracağım'' dediği belirtildi.

Aziz Akkaya kimdir?

27 Mayıs 1967 İstanbul doğumlu olan Aziz Akkaya, antrenörlük kariyerine 1983 yılında Nişantaşıspor’da başladı. Uzun süre burada yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Aziz Akkaya, 1987 yılında İstanbulspor’da yardımcı antrenör olarak görev aldı.

1988-1989 sezonunda Beşiktaş'ta yardımcı antrenör olarak görev almaya başlayan tecrübeli çalıştırıcı, 1991-1992 sezonunda Kadın Basketbol Takımı'nın Başantrenörlüğünü yapmaya başladı. Uzun yıllar Siyah Beyazlı camiada görev alan Aziz Akkaya, altyapı ve A Takımda birçok başarıya imza attı. Kadın Basketbol Takımı'nı 2004-2005 sezonunda Türkiye Ligi Şampiyonluğu’na taşıyan Aziz Akkaya, 2006 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanan Kadın Basketbol Takımın başında yer aldı.

Son olarak 2016-2019 yılları arasında 3 sezon Kadın Basketbol Takımı'nın Başantrenörlük görevini yürüten Aziz Akkaya, 27 sene hizmet ettiği Siyah Beyaz formayı ligde ve kupalarda birçok kez finale taşıdı.

Aziz Akkaya; 2013-2014 sezonunda Botaşspor’u, 2014-2015 sezonunda da Edirnespor’u, 2020-2021 sezonunda Elazığ İl Özel İdare’yi, 2021-2022 sezonunda Çukurova Basketbol’u çalıştırdı ve Türkiye Kupasını kazandırdı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nda (TBF) uzun yıllar görev alan ve özellikle Altyapı Milli Takımları'nda birçok başarıya imza atan Aziz Akkaya, son olarak TBF Kadın Milli Takımlar Altyapı Koordinatörlüğü ve A Milli Kadın Takımı Yardımcı Antrenörlüğü görevlerini üstlendi.

Aziz Akkaya, 2022-2023 sezonu Kasım ayında Beşiktaş GKN Kargo Takımı'nın Başantrenörlüğüne getirildi.

Duhuliye.com