Şafak Malatya, Beşiktaş'ın gergin Divan Kurulu'nun yankılarını Duhuliye'ye değerlendirdi.

Şafak Malatya'nın açıklamaları şöyle:

"BEŞİKTAŞ'IN DİVAN KURULU'NUN BÜYÜKLÜĞÜNE YAKIŞMASI LAZIM"

"Öncelikle Beşiktaş'ın yıllardır kanayan yarası, kurullardaki nizam, tertip ve üslup sorunu ne yazık ki artarak devam ediyor. Arkadan geçen garsonlar, hatibe tokat atanlar, bağıranlar çağıranlar, 'Allah belanızı versin' diye bağıranlar mı ararsın, yani Beşiktaş'ta şiddetli bir şekilde nizamsızlık devam ediyor. Burada bir tek Hasan Arat bu konuya değindi. O yüzden kendisini tebrik etmek lazım. Beşiktaş genel kurullarının Beşiktaş Divan kurulu'nun ve Beşiktaş'ın büyüklüğüne yakışır olması lazım. O büyüklüğe hakim olmayan ya da o büyüklüğü ne demek olduğunu bilmeyenlerin artık bu işi idrak etmesi lazım."

"BEŞİKTAŞ SEÇİME EN AZ 2 ADAYLI GİDECEK"

"Bir diğer konu da tabii ki resmi olarak Sayın Tevfik Yamantürk ya da Sayın Hasan Arat herhangi bir açıklama yapmadı ama görülen o ki artık Beşiktaş'ta şu an için olağanüstü demek doğru olmaz ama olağan seçimli genel kurula Beşiktaş en az 2 başkan adayıyla girecek gibi gözüküyor. Burada yönetimin içerisinden de bir başkan adayı olacağı konuşuluyor. Şu an için böyle bir isim vermek tabii ki camiayı bölme noktasında getirir, doğru da olmaz. Ama kulislerde gezen, fısıltı gazetesi bilgileri var. Bu da gayet normal aslında. Herkes Beşiktaş başkan adayı veya başkanı olmak ister."

"BU SARMALDAN ÇIKARACAK TEK ŞEY SPORTİF BAŞARI" 

"Daha 2 sene var Beşiktaş'ın genel kurulu'na ve kulübü bu sarmalın içerisinden çıkaracak olan tek şey sportif başarıdır. Eğer sağlıklı sonuçlar, pozitif manada gelirse o üç direkten içeriye girerse kimse seçim konuşmaz, kimse boş da konuşmaz. Bu yüzden burada Beşiktaş yönetiminin tüm elleriyle Şenol Güneş'e ve sportif başarının gelmesine sarılması lazım. Çünkü buradan onları çıkartacak olan tek şey bu."

"AHMET AKPINAR'I TEBRİK EDİYORUM" 

"Bir de Disiplin Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akpınar'ın yaptığı açıklamaya değinmek gerek. Özellikle konuşmasının sonunda emir komuta vurgusu çok önemliydi. Evet, Beşiktaş kurulları bağımsızdır, bağımsız olmalıdır. Eğer görevlerini yapmazlarsa o noktada sorgulanmalıdır. Ben o yüzden Ahmet beyi tebrik ediyorum. Yaptığı açıklamanın gayet yerinde, üsluba da uygun olduğunu düşünüyorum. Tevfik beyin maalesef hepimizi üzen bazı söylemleri ki bazı konularda haklıydı fakat söylem noktasında haklı iken haksız duruma düşmüştür. Onun altını çizmek lazım."

Duhuliye.com / ÖZEL RÖPORTAJ