Al Musrati, Beşiktaş’a rekor bonservisle transfer olmasını değerlendirdi, "Şampiyonlar Ligi hedefiniz varsa paralar harcamanız lazım. Elbette iyi bir hocanızın olması da gerekiyor. Herkese Al Musrati’nin nasıl bir futbolcu olduğunu göstermek istiyorum" dedi.

Kartal’ın 12 milyon euro rekor maliyetle kadrosuna kattığı Al Musrati antrenmandan önce gazetecilerin sorularını yanıtladı. Transfer süreci ve hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulunan Libyalı orta saha oyuncusu şu ifadeleri kullandı:

- Ülkenin en büyük takımlarından birindeyim. Takımımla beraber en üst seviyede olmayı hedefliyorum. Özellikle önümüzdeki sene en üst seviyelerde kalmaya çalışacağız. Gelmeden önce hocamızla konuştum. Hedeflerimizden bahsetti. Ben de bu fikirleri beğendim. Sonra ailemle gelme kararı aldık.

- Braga’da Serdar Saatçı ile de görüştüm. O da her şeyi anlattı. Taraftarımızın ne kadar harika olduğunu söyledi. Burada herkese Al Musrati’nin nasıl bir futbolcu olduğunu göstermem gerekiyor. Portekiz’den bilenler vardır ama hedefim önümüzdeki sene şampiyonluk mücadelesi vermek ve Şampiyonlar Ligi’nde olmak.

- Rekor bonservisle transfer olmak tabii ki bir oyuncunun hoşuna gider ama iyi bir takım için paralar harcamamız gerekiyor. Şampiyonlar Ligi hedefiniz varsa paralar harcamanız lazım. Elbette iyi bir hocanızın olması da gerekiyor.

- Beşiktaş’ı ailem gibi görüyorum. Burayı seçme sebebim de başarılı olmak. Kulüp tarihinin bir parçası olup, şampiyonluklar yaşamayı hedefliyorum. Portekiz’de 7 sezon oynadıktan sonra yeni bir kariyer istedim.