Beşiktaş devre arasında Al-Musrati'yi transfer etmişti. Braga, 27 Şubat günü Al Musrati'nin kesin satışı için alınan miktarları açıkladı. Kulübün Portekiz Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu'na (CMVM) yaptığı açıklama çok dikkat çekici.

Kiralama sözleşmesinde öngörülen ve 1 Haziran'da etkinleştirilebilecek olan zorunlu satın alma maddesi Beşiktaş tarafından 1 gün içinde ödendi.

Beşiktaş, 27 yaşındaki orta saha oyuncusu için 11 milyon euro ödedi. Artı kiralama ücreti için 1 milyon euro daha önce ödenmişti Braga 12 milyon euro kazandı.

Bununla birlikte Portekiz kulübü artı 2.5 milyon euro daha bonservis elde edebilir. CMVM'ye gönderilen açıklamada belirtildiği üzere ifadeler şu şekilde:

Oyuncunun transferi, SC BRAGA – FUTEBOL, S.A.D. için maksimum ve potansiyel olarak 14.500.000,00 € ile sonuçlandı.

İddialar ise çok dikkat çekici. Al-Musrati'nin sözleşmesinde Beşiktaş'ta 10 maça 11 başlaması durumunda 2.5 milyon euro'luk bonus maddesinin Braga'ya ödenmesi ibaresi yer alıyor. Musrati şu anda Türkiye Kupası'nda Konyaspor maçı dahil toplamda 5 maçta 11 oynadı.

Braga formasıyla 151 karşılaşmaya çıkan Al Musrati, 15 gol ve 8 asist katkısı yaptı. Oyuncu ayrıca Libya Milli takımında 42 maçta forma giydi.

fotospor