İşte o açıklamalar;

“Şimdi bakın Türkiye şunu bilsin arkadaşlar, algoritma Türk sporseverini kandırmak için uydurulmuş sözüm ona güven telkin etmek için uydurulmuş bir laftır, kandırıldınız. Tıpkı 30 sene önce kandırıldığınız gibi.

İtiraf ediyorum sayın Mehmet Ali Yılmaz Spor bakanımızdı, haklı gerekçelerle dediki “hakemlerimize kura ile tespit edelim” merkez hakem komitesi tamam dedi.

Şimdi size kurayı anlatıyorum, Galatasaray Fenerbahçe maçı var bu maçı yönetecek dört tane hakem var diyorlardı, mhk’nin kafasında Ahmet Çakar vardı, dört tane torbaya Ahmet Çakar atıyorlar torbayı çalkalıyorlar, İzmir torba vardır bilir misiniz? çalkalıyorlar dört top var hepsinde Ahmet Çakar yazılı, bir tanesini çekiyorlar basına gösteriyorlar, Ahmet Çakar yazıyor. Yalan algoritmada tıpkı kura gibi yalandır. Algoritma palavradır.. kimi istiyorlarsa algoritma bunu dedi diyorlar

.Palavra üstüne palavra sıkıyorlar ha şu var Volkan Bayarslan iki senedir güzel maç yönetiyor, bunu kenara koyuyorum her önemli hakemin bir ilki vardır, ilk derbisi vardır Volkan Bayaraslanın ilk derbisi Beşiktaş Fenerbahçe ama ,algoritma yalanıyla Türk halkını kandırmasınlar.

Şunu diyecekler; arkadaşlar daha sezon başı sezonun ilk derbisi aylardan ekim bir çok maç var Volkan bey aslında başarılı performans sergiliyor ki doğru ben Volkan Bayaraslani bu maça atadım derdim.

Algoritma falan yalan inanmayın hepsi yalan.

Hakemlik de algoritma olmaz hakemlik de form olur, deneyim olur.
Biz eski hakemler kimin çıkacağını önceden biliyoruz çünkü bu işin lağamını biliyoruz, hangi borudan lağam  akar, Mecidiyeköyde ne lağam akar bunu biliyoruz. Bizde hakemleri kim atıyor?  Sabri Çelik, Murat Ilgaz.. Yıllarca bunları yan hakem olarak taşıyan ben, onların burun kıllarından ne düşündüklerini anlarım. Çünkü onları ben yetiştirdim ben lağamı bilen baba fareyim. Yıllarım o lağamın içinde geçti. Türk futbolu lağamdır, dünya futbolu lağamdır, UEFA tırnak içinde, FIFA tırnak içinde “mafyadır” hele şu iddaa işleri girdi işin içine,lağam daha şenlendi.''

Ahmet Çakar, VAR hakemi kim olur sorusuna;

''Var hakemi de ya Alper Ulusoy ya da Özgüç olur var hakemler mahdut zaten sınırlıdır.'' dedi.